Adsense TBM yükseltme | TBM arttırma yolları

Google, Adsense TBM yükseltme nasıl yapabilirim, bunun için TBM arttırma yolları var mı? Nelerdir? Sorusuna sizlere Adsense TBM yükseltme yollarını 10 Başlık halinde açıklayacağız, bu makalemizde. Tıklama başına maliyet CPC ya da PPC, Adsense İnternet reklamcılığında kullanılan bir fiyat birimidir.

Adsense TBM yükseltme | TBM arttırma yolları
19 Mart 2022 - 01:49 - Güncelleme: 19 Mart 2022 - 01:50
Adsense TBM yükseltme ve TBM arttırma yolları hakkında gerekli bilgiler;
Bugün size Google AdSense TBM yükseltme kazançlarınızı yaklaşık% 30 oranında hızlı bir şekilde artırmanın 10 yolunu söylemek için buradayım. Muhtemelen "Neden %30'la gittin?" diye soruyorsundur. Cevap basit; Kendi web sitelerimle başladığımda, bu konuda çok fazla iyi bilgi bulamadım, bu yüzden birkaç farklı şeyi test ettim.

Bu testler sayesinde, o zamanki web sitesi kazancımı (sadece bir web sitesi olan) yaklaşık% 30 oranında artırabildim. Şimdi aynı yöntemleri yaklaşık sekiz farklı web sitesinden oluşan portföyümde kullanıyorum ve her ay 25.000 dolardan fazla gelir elde ediyorum.


Bazı insanlar "Google AdSense TBM artırma yolları harika, ama bununla nasıl daha fazla para kazanabilirsiniz?" diyorlardı. Sadece onunla ne kadar kazanabileceğini değil, onunla nasıl daha fazla para kazanabileceğini soruyorlardı.

Bu gönderi, Google AdSense'teki kazancımı artırmak için yaptığım 10 farklı şeyi açıklama girişimimdir.
 

1) Daha Fazla İçerik Oluşturun

Google AdSense gelirinizi artırmaya çalışırken yapmanız gereken ilk şey daha fazla içerik oluşturmaktır. Çoğunuz muhtemelen "Adsense TBM yükseltme " gibi olduğunuzu biliyorum, ancak Google AdSense söz konusu olduğunda daha fazla içerik oluşturmak çok büyük bir fayda sağlıyor.

Bağlı kuruluş pazarlamasının, bilgilendirici ürünlerin satılmasının ve bu tür şeylere benzeyeceğinden, daha fazla içerik oluşturmak gerçekten çok önemli olacaktır. Günün sonunda, Google AdSense ve görüntülü reklamlar söz konusu olduğunda, daha fazla para kazanmanın en iyi yolu Adsense TBM yükseltme,  web sitenize sade ve basit bir şekilde daha fazla ziyaretçi almaktır.

Web sitenizde daha kaliteli içerik oluşturduğunuzda, Google tarafından SEO ile dereceye girme ve sıralamalarda görünme olasılığınız daha yüksek olur, böylece web sitenize daha fazla ziyaretçi gelir elde edersiniz ve reklamlarınıza daha fazla tıklama alırsınız, Adsense TBM yükseltme bir okadar daha yüksek olur bu da sizi daha fazla gelir sağlar.

Bu çok açık olabilir, ama bu ipucuyla başlamak istedim çünkü herkes bunun farkında değil.
 

2) Yüksek EPC İçeriği Oluşturun

İkincisi, yüksek EPC (tıklama başına kazanç) içeriği oluşturmaktır. Bunun ne olduğunu tam olarak anlamayabilirsiniz, bu yüzden aşağıdaki infografik göstererek açıklamanın önemli olduğunu düşünüyorum.


Bu makalede sizlere Adsense TBM yükseltme yollarını ve gerçekten çok iyi bir şekilde anlatacağım. Google AdWords reklamcılığındaki en pahalı anahtar kelimelerden bahsediyor. Anahtar kelime Google AdWords'te ne kadar pahalıysa, Google AdSense'ten o kadar çok kazanabilirsiniz. Örnek; Ne kadar ekmek o kadar köfte :)

Google size bir gelir payı verecektir, bu nedenle birisi bir şey için tıklama başına 15 TL ödüyorsa, birinin tıklama başına yalnızca 0,20 TL ödemesinden çok daha fazla ödeyecektir. Daha fazla para kazanacaksın çünkü bundan gelir payı alacaksın. Burada olması gereken en önemli payınız Adsense TBM yükseltme olması gerek. Adsense TBM yüksekse örnek 15 TL her tıklama başına yada daha fazla olur.

Bu infografik, Google'ın reklam ekosistemindeki en yüksek ücretli anahtar kelimeler olan farklı terimleri gösterir. Bir numara "sigorta", iki numara "krediler", ve üç numara "ipotek". Daha fazla para kazanmak için bu anahtar kelimelerle ilgili içerik oluşturmanız gerekir.

Bazı aranızda muhtemelen "Ron, bu harika, ama sigortayla ilgili bir web sitem yok" ya da "Krediyle ilgili bir web sitem yok" diye düşündüğünüzü biliyorum ve sorun değil. Web sitenizin ne içerikler barındırdığıda benim fikrimce önemli değil, asıl önemli olan ise Adsense TBM yükseltmeniz onun için nasıl Adsense TBM yükseltebilrim demeniz gerekir. Bunun için gerekli olan Adsense TBM yükseltme ve arttırma yollarını sizlere bu makalemizde 10 madde halinde açıklayacağız.

Web sitelerimle yaptığım şey, tıklama başına bu yüksek kazanç terimlerinden bazılarına bakacağım ve "omuz içeriği" olarak adlandırdığım şeyi oluşturacağım.

Bir YouTube kanalının nasıl başlatılacağı, bir web sitesinin nasıl başlatılacağı veya bir işletmenin nasıl başlatılacağı vb. Sigorta ile iş ile ilgili her şey bu örnek için çalışacaktır.

Bu konulardan biriyle ilgili bir web siteniz varsa, iş sigortası yaptırma hakkında yazdıysanız mantıklı olacaktır, çünkü bu bir işletmeye sahip olmanın önemli bir yönüdür.

YouTuber'lar veya web sitesi sahipleri için iş sigortası hakkında yalnızca bir makale oluşturduysanız ve sıralama yapabiliyorsanız, insanlar web sitenize geldiklerinde ve içeriği okuduklarında, bu sayfalarda gösterilen reklamlar çok daha yüksek ücretli olacaktır.

Reklamveren tıklama almak için daha fazla teklif verdiğinden, tıklama başına daha yüksek bir kazanç elde ederler. Bu tür içerikleri web sitenize yayınladığınızda, size diğer içerik türlerinden önemli ölçüde daha fazla ödeme yapar.

Adsense TBM yükseltme, olanağı tanımak için sayfanıza;
Google AdSense'in çalışma şeklini anlamanız gerekir. Sayfanızdakilere bakar ve bağlamsal reklam kullanır. Örneğin, Google sayfanızı taradığında ve metne baktığında, sigorta hakkında çok konuştuğunuzu görebilir, bu nedenle sigorta hakkında reklamlar gösterir.

Veya, çok fazla işletme kredisinden bahsediyorsanız, krediler ile ilgili reklamlar gösterebilirler. Ardından, birisi bu reklamlara tıklarsa, çok daha fazla para kazanabilirsiniz.

Bazı insanların şöyle düşündüğünü biliyorum, "Tamam, bu harika, ama işle ilgili bir web sitem yok. Bunun benimle ne ilgisi olduğunu gerçekten anlamıyorum." diye bilirsiniz.

Adsense TBM yükseltme

Tek yapmanız gereken, girebileceğiniz farklı anahtar kelimeleri gerçekten anlamak için yukarıdaki infografiklere bakmaktır. Adsense TBM yükseltme yapmak için, Yüksek Anahtar kelimeleri seçmeniz gerek.

Bir başka iyi örnek de bir avukattır. Diyelim ki, bir annenin veya babanın ebeveynlik ve günlük yaşam hakkında konuştuğu bir anne blog türünüz var ve belki de boşanıyorlar ya da bir arkadaşları. Boşanma hakkında bir makale yazabilirler ve özellikle boşanma avukatları hakkında konuşabilirler.
Çok Güzel bir örnek veriyorum dikkatli okuyunuz Adsense TBM yükseltme yapmak için içeriklerinizde çok önemlidir.

Adsense TBM yükseltme yolları; Bu makale "avukat" anahtar kelimesine odaklanacaktır, böylece Google AdSense bu kelimeyi görecek ve bağlamsal olarak bunu anlayacaktı. Daha sonra avukatlara dayalı reklamlar gösterirler, bu da bir tıklama alırsanız daha fazla para kazanacağınız anlamına gelir. Hemde Adsense TBM yükseltmenin de çok kolay bir yönü haline gelir.
 

3) En Çok Kazanan Sayfalara Odaklanın

Üç numara, en çok kazanan sayfalara odaklanmak. Genellikle, en iyi 10 açılış sayfasına odaklanırım.

Ne demek istiyorsun? Google Analytics yüklü değilse, YouTube'da arama, "Google analytics nasıl yüklenir" gibi aramalara bakmanız yeterlidir ve sizinkini gerçekten görebilirsiniz, ancak devam edin ve yükleyin.

Temel olarak, Google Analytics, insanların web sitenizle nasıl etkileşimde bulunduğunu, oraya gelen trafiği ve bununla ilgili her şeyi anlamanıza yardımcı olacak bir araçtır. Google Analytics'e girdiğinizde, bu davranış alanını aşağıda resmedilmiş olarak görürsünüz.

Aşağı kaydırırsanız, ekranın aşağıda resmedilmiş olduğunu görürsünüz. Bunlar en yüksek gelir 10 sayfanız. Dürüst olmak gerekirse, bu sayılar her zaman Google AdSense'te tam olarak olması gereken sayılar değildir, ancak sorun değil. Bu örnek için hizmet edecek.

Adsense TBM yükseltme olanağı, Gelirin %80-90'ının en iyi 10 sayfanızdan geleceğini anlamalısınız. Bu işler böyledir. Yukarıdaki resimde yapabileceğiniz gibi, tüm sayfalarınızı manuel olarak inceleyebilir ve "Bu sayfada ihtiyacım olan tüm reklamlar var mı? Para kazanmanın başka yolları var mı? Satış ortağı bağlantılarım var mı?"

Adsense TBM yükseltmek için fikir, bu en iyi 10 sayfaya bakmak ve onlardan mümkün olduğunca çok para yaptığınızdan emin olmak için bunları tam olarak optimize etmektir.
 

4) AdSense Anchor Reklamlarını Kullanın

Dört numara, AdSense reklamlarını kullanmaktır. Vinyet reklamları değil, Anchor reklamları. Google AdSense arayüzünde bununla ne demek istediğimi göstereceğim.

"Vinyet"e tıklamayın. Bunlar, birinin bir bağlantıyı tıkladığı ve bir vinyet reklamın gösterılacağı, ardından bu reklamı kapatması ve başka bir bağlantıya tıklaması gereken başka bir yere gitmesi gerekenlerdir. Vinyet reklamları ortaya çıkıp duruyor. Çok acınası, o yüzden onları kullanma.

Ancak, Anchor reklamları anahtardır. Bunlar, kullanıcının ekranının kenarına yapışacak ve kolayca reddedilebilir reklamlardır. Mobil cihazlardayken ve sayfada yukarı veya aşağı kaydırdığınızda, reklamın üst kısma yapıştığını veya ekranın altına yapıştığını görürsünüz.

Bu reklamlar aslında biraz para ekler ve kullanıcı deneyimini mahvedecek kadar müdahaleci değildir. Aslında spiker reklamlarının büyük bir hayranıyım, bu yüzden kesinlikle bunları denediğinizden emin olun. Adsense TBM yükseltmek içinde arttırma yollarınıda bulmuş olursunuz.
 

5) Sık Sık "Görüntülü Reklamlar" Reklam Türünü Kullanın

Beş numara, görüntülü reklamları sık sık kullanmaktır. Görüntülü reklamların büyük bir hayranıyım çünkü duyarlılar. İster masaüstünde ister mobilde olsun, ekranın boyutuna yanıt verecekler, bu da onları bu kadar sevmemin nedenlerinden biri.

Aşağıdaki resme bakarsanız (ve yine URL'ler bulanıktır) Google AdSense reklam içeriğime genel bakışımı görebilirsiniz.

Ardından, "Reklam birimleri satın al" ı tıklarsam beni aşağıda gösterilen bu ekrana götürecektir. Gördüğünüz gibi, farklı seçenekler görüntülü reklamlar vardır: feed içi reklamlar, makale içi reklamlar, eşleşen içerik reklamları ve bağlantı reklamları. Çoğu zaman, sayfaya bir reklam verirken, bunu görüntülü reklamlarla yapacağım.

Yararlı ipucu- Reklam Ekleyen adlı bir eklenti de kullanıyorum. WordPress'te% 100 ücretsizdir ve bunu toplu olarak yapmanıza izin verir. Bu nedenle, ilk paragrafın ardından tüm farklı gönderilere bir reklam koymak istiyorsanız, bu araç bunu çok hızlı bir şekilde yapmanıza izin verecektir. Harika bir araç.

Her neyse, görüntülü reklamları çok kullanıyorum çünkü harika bir ürün ve bunları reklam optimizasyonu araçlarıyla düzenlemek çok kolay ve ayrı zamanda da görüntülü reklamlarda Adsense TBM yükseltme olanağı daha iyi oluyor. Adsense TBM daha yüksek hale geliyor.
 

6) Reklam Boyutu EPC'yi Test Etmek için Reklam Ekleyeni Kullanın

Altı numara, reklam boyutunu ve tıklama başına kazancı test etmek için Reklam Ekleyici'yi kullandığınızdan emin olmaktır. Reklam Ekleyen, hangisinin en çok ödeme yaptığınızı görmek için tüm farklı reklam türlerini test etmenizi sağlar.

"Bunu yapmaya gerek yok, test etmeye değmez" diye düşünebilirsiniz, ama öyle. Kesinlikle öyle. En çok para kazanan en iyi sayfalarınıza gidin ve en çok nelerin ödeyeceğini görmek için farklı reklam boyutlarını test edin. Sonuçlar sizi şaşırtacak ve Reklam Ekleyen bunu yapmanıza gerçekten yardımcı olacaktır. Reklam Pozisyonlarınız çok önemlidir Adsense TBM yükseltmek için, bu bir ipucudur. Bu konuyu dikkate alınız.
 

7) Test Bağlantısı Reklam Birimleri

Yedi numara şaşırtıcı bir numara ve bunu pek fazla insan yapmıyor. Diğer bir de var, bağlantı reklam birimlerini test etmeniz gerekir. Bu çoğu insanın önerdiği bir şey değil, ancak birden fazla kez test ettikten sonra, reklam birimlerinin ne kadar iyi yaptığına hoş bir şekilde şaşırdım.

Daha önce oraya hiç gitmediyseniz, gelir raporlarıma da göz atabilirsiniz. Her ay bir sürü harika bilgi paylaşıyorum ve size ilk yıl negatif 1.200 dolardan bu yıl son beş yılda 200.000 doların üzerine nasıl çıktığımı anlatıyorum. Bu görüntüyü bu yüzden paylaşmadım, ama bundan bahsetmek istedim.

Bağlantı reklam birimleriyle ilgili olan şey, birisi üzerine tıkladığında para alamıyorum. Ancak birisi bu reklamı tıklarsa, bu reklamı bu ekrana götürür (aşağıda resmedilmiştir). Bu sayfadaki reklamı tıklayan olursa, ödeme alırım; İkinci tıklamada para alıyorum.

"Bu mantıklı değil, çünkü çoğu web sitesinde, görüntülü reklamları bir kez tıklarsanız, para alırsınız." diye düşünebilirsiniz. Ve bu doğru.

Adsense TBM yükseltme yapmak ise Ancak bulduğum şey, bağlantı reklam birimleriyle, tıklama başına, bazen sadece görüntülü reklam yapmaktan çok daha fazla ödeme alacağınızdır. Buradaki anahtar bunu test etmek. İyi bir veri örneği almalı, koymalı, iki hafta bekletmeli ve tam olarak ne olacağını görmelisiniz.
 

8) Google Auto Ads'i test

Ve sekiz numara Google otomatik reklamlarını test etmektir. Zor bir ders aldığım bir şey, bunları test ettiğinizde, reklam yüküne dikkat ettiğinizden emin olmanız gerektiğidir ve ben de size burada ne demek istediğimi göstereceğim.
Adsense TBM ne kadar yüksek olduğunuda o sayfada görebilirsiniz.
Aşağıda gördüğünüz gibi Google AdSense reklama genel bakış sayfasına geri dönüyoruz. 

Bunu yaptığımda, beni aşağıda gösterilen ekrana götürecek. Otomatik reklamların etkinleştirildiğini görebilirsiniz. AdSense'e kaydolduğunuzda, varsayılan olarak kapalı olduklarını düşünüyorum. Ancak otomatik reklamlara girerseniz, bunları açabilirsiniz.

Bunları açarsanız, Google web sitenizde otomatik olarak reklam gösterir, bu gerçekten kötü bir anlaşma değildir. Yerleştirmeleri sizin için yapacak ve yapay zekalarının bir kısmını kullanarak onları oynamaya çalışacaklar ve size en çok para kazanacaklar, ki bu harika.
Ama bizim için önemli olanda Adsense TBM, Adsense TBM yükseltme ve daha fazla kazançlar elde etmek. Bunun başarmanın yolu Adsense TBM yükseltmek olucak.
Aşağıda gördüğünüz gibi, reklam yükü tam ortada başlar. Web sitelerimin çoğunda (hepsinde değil) reklam yükünün ezici bir şekilde çok fazla olduğunu buldum. Yani, sayfada 8-10 reklam olan sayfalardan bahsediyoruz, ki bu delilik.

Bunu kanıtlayamam, ancak anekdot olarak, bu reklamların aslında bazı web sitelerimdeki sıralamalara zarar verdiğini düşünüyorum; SEO'muzdan dolayı biraz düşündüm. Bundan emin değilim ama bu sadece şüphelenmem gereken bir şey.

Aşağıda gördüğünüz gibi, yeni başlarken çubuğu minimuma yaklaştırdığınızdan emin olmanız gerekir. Genellikle reklam ekleyici ile kendi reklamlarımı farklı blog gönderilerine yerleştireceğim. Ardından, otomatik reklamları açar ve reklam yükünü azaltırım. Bu da Adsense TBM yükseltme adına bir gelişmedir.

Bunu yapıyorum çünkü temelde paranın büyük kısmını yapan tüm reklamlarım var, ancak bu aynı zamanda düşünmediğim farklı sayfalarda veya gerçekten daha önce test etmediğim alanlarda birkaç reklam yayınlayacak. Bu sizin için test edecek ve hareket etmenin ardından öğrenecektir, ki bu Adsense TBM yükseltmenin güzel bir yollarıdır.
 

9) Ezoic deneyin

Dokuz numara AdSense'in kapsamı dışında ama bu kesinlikle ücretsiz bir şey. Yani, Ezoic adlı bir platform denemeniz gerekir.

Şimdi, bilmeyenler için Ezoic bir Google AdSense eklentisinden daha fazlasıdır. Bu şekilde başlamış olabilirler, ancak şimdi bir site hız aracına sahipler ve yardımcı olmak için bir yazılım ürün paketi oluşturuyorlar.

Ezoic güzel çünkü Google AdSense otomatik reklamların şu anda yapmaya çalıştığı şeyi yapıyor, ancak AdSense otomatik reklamları yeni başlıyor. Adsense TBM yükseltme ve TBM arttırma yolları, Google AdSense ile birlikte kullandığınız bir platformdur.

Birisi web sitenizin sayfasına her geldiğinde ve insanların orada ne yaptığını anlamaya çalıştığında (ürpertici bir şekilde değil) izlemek için yapay zeka kullanır.

Ardından, sizin için farklı reklam yerleşimlerini otomatik olarak test eder. Kullanıcı deneyiminizden ödün vermeden size en çok para kazanmaya çalışıyor. Adsense TBM yükseltme yapmak adına Bunun için çok iyi bir platform ve insanlara gerçekten yardımcı oluyor.

Reklam yerleşimleri ve Reklam Ekleyen üzerinde çalışmak istemiyorsanız ve bunu ayarlamak ve unutmak istiyorsanız Ezoic sizin için harika bir platformdur.
 

10) AdThrive veya MediaVine Gibi Bir Ağ Düşünün

Son şey, yeterince büyük bir web siteniz varsa (bu her web sitesi için çalışmaz) AdThrive ve MediaVine gibi ağlara katılabilirsiniz. Katılmak için minimum miktarda trafik gerektirirler. Bu, Google AdSense'i geri dönüş olarak da kullanan bir reklamveren ağıdır.

Reklamlarınızı optimize etmek, mümkün olduğunca çok para kazanmak için insanları ve farklı araçları kullanırlar. AdThrive ve MediaVine ile ilgili güzel olan şey, belirli sabit reklamverenleri olmasıdır.

Bu nedenle, Google Adsense TBM tıklama başına 2 TL öderken, AdThrive veya MediaVine tıklama başına size 3 TL ödeyebilir, bu da çok fazla görünmeyebilir. Ancak, bu ağlar genellikle daha köklü web sitelerine sahip insanlar içindir.

Bence bunlardan biri ayda en az 10.000 kişi kadar düşük bir trafik gerektirir, diğeri ise ayda 100.000 kişi olabilir, ama bu konuda benden alıntı yapmayın. Hatırlamıyorum, ama minimumları olduğunu biliyorum, bu yüzden bunlar daha büyük web siteleri için.

Adsense TBM yükseltme olmazsa, Tıklama başına çok daha fazla para kazanmıyorlar, ancak bu büyük web sitelerinin genellikle genel olarak çok daha fazla tıklaması var. Zamanla ve toplu olarak, bu sayılar gerçekten birikir.

Adsense TBM yükseltmenin yolları Bunlar, Google AdSense kazançlarınızı artırmak için yapmanız gereken 10 şeydir, umarım% 30 veya belki daha fazla - kim bilir?
Adsense TBM yükseltme hakkında gerekli bilgileri sizlere anlattık sizlere yararlı bilgiler olduysa ne mutlu bizlere. Sizlerinde bu konu hakkında bilgileriniz varsa  "Adsense TBM yükseltme" makalemize yorumlarınızı bekliyorum. Bol kazançlar dilerim.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum