Ayakta su toplaması nasıl geçer, Su Toplaması Nasıl Geçer Ne İyi Gelir Hakkında Tüm Bilgiler Kesin Çözüm

Ayakta su toplaması nasıl geçer, Su Toplaması Nasıl Geçer Ne İyi Gelir nasıl geçirebilirim ayağımdaki su toplamasını. Kesin Çözümü sizlere aktaracağız. Aşağıda okuyunuz.

Ayakta su toplaması nasıl geçer, Su Toplaması Nasıl Geçer Ne İyi Gelir Hakkında Tüm Bilgiler Kesin Çözüm
21 Eylül 2022 - 23:14 - Güncelleme: 21 Eylül 2022 - 23:15

Ayak Sağlığı

7 güvenli çözüm için su kanaması nasıl alınır

Vücudumuz dış etkenlere karşı hassastır. Kendini korumak için birkaç adım atıyor. Bunlardan biri de ciltte su toplanmasıdır. Cildimiz darbe aldığında, zorlandığında su birikmesi meydana gelir. Bu durum daha çok ayaklarda görülmektedir.
Su toplamaya ne iyi gelir?

Vücudumuz dış etkenlere karşı hassastır. Kendini korumak için birkaç adım atıyor. Bunlardan biri de ciltte su toplanmasıdır. Cildimiz darbe aldığında, zorlandığında su birikmesi meydana gelir. Bu durum daha çok ayaklarda görülmektedir. Ayaklarda su birikmesi genellikle dar ayakkabı ve uzun süreli yürüyüş nedeniyle oluşur. Güneş yanığı nedeniyle ciltte kabarcıklar da oluşabilir.


Ayakta su toplaması nasıl geçer, Su Toplaması Nasıl Geçer Ne İyi Gelir
 

Kabarcık durumunda ne yapılmalı?

 • Siyah çay veya papatya çayı
 • Papatya ve siyah çay, yatıştırıcı ve iyileştirici özellikleri sayesinde kabarcıklara iyi gelir.

Bir bardak sıcak suya 1 poşet papatya çayı atın. 5 dakika bekle. Bu çay çalkalayıcıyı suyun biriktiği yerde tutun.
Sarsıntı yoksa 1 bardak sıcak suya 1 tatlı kaşığı siyah çay veya papatya çayı ekleyin ve 5 dakika demleyin. Bu ılık suya temiz bir bez batırın ve suyu toplayan bölgeye uygulayın.
krem kullanımı


Eczaneden alacağınız antibiyotikli cilt merhemlerini suyun toplandığı bölgeye sürmeniz çok faydalıdır. Merhemler dikkatlice beslenmeli ve uygulanmalıdır, ancak alan kapatılmamalıdır.
 

Ayağa kolonya Dökünüz, Ayak Derisinde su birikmesi için İyi gelir.

Deride su birikmesi olursa bu bölgeye kesinlikle dokunulmamalıdır. Ancak bazıları toplanan suyu deri altına dağıtmak için müdahale etmeyi tercih eder. Örneğin, bir iğneyi aleve tutup alkol veya kolonya ile temizlerler, sonra suyun toplandığı kısımda küçük delikler açarlar ve içindeki suyun bu deliklerden akmasını sağlarlar. Böylece şişlik ortadan kalkar ancak bu yöntem önerilmez.

Yeşil çay Ayağa su toplamasına iyi geliyor.


Yeşil çay, kabarcıklarla ilişkili ağrı ve şişmeyi azaltmaya yardımcı olabilecek anti-inflamatuar bileşikler içerir. Ayrıca kabarcıkların hızla iyileşmesine yardımcı olacak vitaminler ve antioksidanlar içerir.

Yeşil çay poşetini bir bardak sıcak suya koyun. 5 dakika bekletin, çay poşetini çıkarın ve soğumasını bekleyin. Islak çay poşetini suyu toplayan alana yerleştirin. Birkaç gün boyunca günde 4 veya 5 kez tekrarlayın.

Mısır unu

Kabarcıkları tedavi ederken mısır unu da kullanılabilir. Bu karışım yaralara iyi gelecektir.

Malzemeler

1 yemek kaşığı mısır unu
1 yemek kaşığı bal
Bal ve mısır unu bir macun yapmak için iyice karıştırılır. Yaralı bölgeye uygulanır. Bu enfeksiyonu önleyecektir. Belirtileriniz geçmezse, bir doktora görünmelisiniz. Cilt hasarı doktor tarafından değerlendirilecek ve hızlı ve etkili tedavi uygulanacaktır.
 

Çay ağacı yağı Ayağınıza Kullanın

Çay ağacı yağı, kabarcıkların tedavisine yardımcı olan antibakteriyel ve büzücü özelliklere sahiptir. Hatta enfeksiyon riskini azaltabilir.

1 tatlı kaşığı zeytinyağına 4-5 damla çay ağacı yağı ekleyin ve karıştırın. İçine temiz bir pamuk topu batırın ve kabarcığın üzerine sürün. Bunu birkaç gün boyunca günde 2-3 kez yapın.
 

Aloe Vera Ayakta Su Toplaması Nasıl Geçirdiğini Görebilirsiniz.

Aloe vera sayısız faydası olan çok şifalı bir bitkidir. Aloe vera jeli suyun toplandığı bölgeye sürülürse rahatsızlığın iyileşmesine yardımcı olur. Ayrıca kaşıntı, kızarıklık ve yanma hissini azaltır.

Aloe vera yaprağını uzunlamasına kesin. İçinden çıkan jeli suyu toplayan bölgeye uygulayınız. Ya da kozmetik mağazalarında satılan aloe vera jelini kullanabilirsiniz.
Güneşte yanmış ampuller için ne yapılmalı?

İkinci derece yanıklar ciltte ateş ve kabarcıklara neden olur. Güneş yanığından kaynaklanan su toplaması açık yara olarak kabul edilir. Bu durumda öncelikle pansuman yapılmalıdır. Bu alana müdahale etmemeli ve hemen doktora gitmelidir.

Ayakta Su Toplaması Nasıl Geçer? denince en çok aranan kelimeler;
 • Ayak su toplaması patlatılır mi
 • Ayağım su topladı yürüyemiyorum
 • Ayak su toplaması ekşi
 • Ayakta su toplaması kaç günde geçer
 • Ayak parmağında su toplaması Nasıl Geçer
 • Su toplaması kendiliğinden geçer mi
 • Patlamış su toplamasına ne iyi gelir
 • Ayakta su toplaması iltihap

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 0 Yorum