Bağlar Gezilecek Yerler Nelerdir? - Diyarbakır

Diyarbakır Bağlar Gezilecek Yerler Nelerdir? Hangi yerleri gezmek lazım nerelere gidilmesi gerekiyor. işte o Bağlar da gezilecek yerlerimiz nedir? Aşağıdaki açıklamamızda yer almaktadır.

Bağlar Gezilecek Yerler Nelerdir? - Diyarbakır
06 Ağustos 2022 - 23:36 - Güncelleme: 06 Ağustos 2022 - 23:37
Bağlar, Diyarbakır'ın ilçelerinden biridir. Şehrin merkez ilçelerinden biri olan Bağlar, gezilecek yerler açısından dikkat çekiyor. Adını geçmişte sahip olduğu bağlardan alan ilçede turistlerin gezebileceği parklar, alışveriş merkezleri ve tarihi alanlar bulunuyor. Bağlar'da gezilecek yerler arasında;
  • Koşuyolu Parkı
  • Mega Merkez
  • gölet parkı
  • Ninova alışveriş merkezi

Bu yerler turistlerin yanı sıra yerli halkın da ziyaret edip vakit geçirmek için favori yerleri arasında yer almaktadır. Bu yerlere ilçe merkezinden yürüyerek veya araçla ulaşılabilir.
 

Bağlar Koşuyolu Parkı


Bağlar Koşuyolu Parkı


Koşuyolu Parkı ilçede mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. Geniş bir alana sahip olan park, özellikle hafta sonları ailelerin vakit geçirmek için favori adresi. Parktaki ağaçlar sayesinde insanların temiz hava ihtiyacı karşılanıyor. Park, mahallenin Kaynartepe mevkiindedir.
 

Bağlar Mega Merkez

Mega Center, Bağlar semtinde insanların gezip görebilecekleri yerler arasında yer alıyor. Mega Center, mahalledeki en büyük alışveriş merkezidir. İnsanların alışveriş yapmak, film izlemek ve yemek yemek için en sevdiği yerlerden biridir.
 

Bağlar Gölet Parkı

Bağlar Gölet Parkı

Göletli Parkı, Bağlar'a gelenlerin ziyaret edebileceği yerlerden biridir. Bağcılar ilçesinde bulunan Göletli Park'ta yürüyüş yolu, süs havuzu ve dinlenme alanları bulunuyor. Kırsal kesimde vakit geçirmek isteyenlerin favori adreslerinden biridir.

 

Bağlar Ninova Alışveriş Merkezi

Ninova, Bağcılar ilçesinin en işlek alışveriş merkezidir. Haftanın 7 günü insanların vakit geçirmek için tercih ettiği adres burasıdır.Bu alışveriş merkezinde kafeler, mağazalar, sinema salonu ve restoranlar bulunmaktadır. Bu sayede kişiler aileleri ile vakit geçirme imkanı bulabilmektedir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum