Barış Akarsu'nun kız arkadaşı Zeynep Koçak'ın ailesinden filme itiraz! Yapıldı.

Barış Akarsu'nun kız arkadaşı Zeynep Koçak'ın ailesinden filme itiraz! 2007 yılında geçirdiği trafik kazasıyla müzik dünyasını şok eden şarkıcı Barış Akarsu'nun hayatı çok yakında sinemaseverlerle buluşacak. Filmin önemli karakterlerinden Akarsu'nun sevgilisi Zeynep Koçak hakkında bir iddia sosyal medyanın gündemine geldi. Koçak'ın ailesinin, kızlarının filmde yer almasından rahatsız olduğu iddia edilirken, Ali Eyüboğlu bu konuyu bir köşe yazısında gündeme getirdi.

Barış Akarsu'nun kız arkadaşı Zeynep Koçak'ın ailesinden filme itiraz! Yapıldı.
19 Haziran 2022 - 00:13 - Güncelleme: 19 Haziran 2022 - 00:17
"Wet Wet", "Your Eyes" ve "Rüzgar" gibi unutulmaz şarkılara imza atan şarkıcı Barış Akarsu, 4 Temmuz 2007'de Bodrum'da geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti. Yakın zamanda evlenmeyi planladığı sevgilisi Zeynep Koçak'ın hayatını kaybettiği kaza, Türkiye genelinde aylarca konuşulmasına neden oldu. Aradan yıllar geçmesine rağmen geniş bir hayran kitlesine sahip olan Akarsu'nun hayatı çok yakında beyaz perdeye taşınacak.

Başrollerini İsmail Ege Şaşmaz ve Almila Ada'nın oynayacağı proje için hazırlıklar tüm hızıyla devam ederken Milliyet gazetesi yazarı Ali Eyüboğlu, "Barış Akarsu'nun filmine itirazlar var" başlıklı bir köşe yazısı paylaştı. Ali Eyüboğlu'nun yazısı şöyle:
 

BARIŞ AKARSU'NUN FİLMİNE İTİRAZLAR

BARIŞ AKARSU'NUN FİLMİNE İTİRAZLAR


"Bir trafik kazasında öldüğünde henüz 28 yaşındaydı. Aradan yıllar geçti ama genç şarkıcı unutulmadı. Barış Akarsu, ölümünden 15 yıl sonra hayatı filme çekilen ünlülerden biri bile oldu. İsmail Ege Şaşmaz'ın Barış Akarsu'yu canlandırdığı film başladı.Fikri Harika.Yapımcılığını Mert Dikmen'in üstlendiği filmin kadrosunda Hüseyin Avni Danyal, Metin Coşkun, Aslıhan Kapanşahin, Burak Satıbol ve Aytaç gibi isimler yer alıyor. Uşun.
 

ASLI BEKİROĞLU SETTE KALDI!

Filmin önemli karakterlerinden biri de şarkıcıyla aynı kazada hayatını kaybeden Zeynep Koçak. Videoda yine sanal dünyada "Filmde Barış Akarsu'nun sevgilisi Zeynep'i oynayacağım" diyen Aslı Bekiroğlu, sete gidemeden ayrıldı ve yerini Almila Ada aldı. Ancak Barış Akarsu ile Bodrum'da trafik kazasında hayatını kaybeden sevgilisi Zeynep Koçak'ın ailesi, kızlarının filmde yer almasına itiraz etti.
 

"AİLEDEN İZİN İSTEMİYORUZ"

Ortak tanıdığımız Abdurrahman Cihan, kızının acısını unutmaya çalışan annenin hikayesini şöyle anlattı:

Barış Akarsu'nun filmi çekiliyordu. Kadın başrol, Barış Akarsu'nun sevgilisi Zeynep'i oynayacaktı ama kimse ailesinden izin istemedi. Acılarını unutmaya çalışan mütevazi aile, kızlarını filmde istemiyor, ne yapabilirler?

 

"YETKİLENDİRME ŞART"

Yapımcı, "Barış Akarsu'yu çekiyorum" diyerek Zeynep Koçak'ın ailesinden izin istememiş olabilir. Peki telif hakkı yasası bu gibi durumlarda ne diyor? Soruyu telif hukukunu çok iyi bilen üç avukata sordum, üçü de "izin gerekiyor" dedi, sadece biri "Ama orası Türkiye, o yüzden net değil" dedi.

Türk adaletinden o kadar çok çelişkili kararlar var ki, Bergen'deki katili kızını küçük yaşta kaybeden aile ile aynı kefeye koyan hakimler olabilir ya da "Varislerinden izin almamalıyız" diyenler olabilir. .

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum