Bebekle tatile çıkılır mı? Bebekle tatile giderken neye dikkat etmeli? Tüm bilgileri açıklıyoruz.

Bebekle tatile çıkılır mı? Bebekle tatile giderken neye dikkat etmeli?, Okulların tatil olmasıyla birlikte tam anlamıyla yaz sezonu başladı. Yazın keyfini kum, güneş ve denizle iç içe ya da sakin bir bağ evinde geçirmek isteyen ailelerin bu günlerde bebekleri için bir sorun yaşamamaları için dikkat etmesi gereken birkaç şey var. Bebekle tatile gitmek, yetişkin olarak tatile gitmekten daha fazla sorumluluk gerektirir. Bebekle tatile gidebilir miyiz? Bebekle tatile çıkarken nelere dikkat etmeliyim?

Bebekle tatile çıkılır mı? Bebekle tatile giderken neye dikkat etmeli? Tüm bilgileri açıklıyoruz.
28 Haziran 2022 - 00:55 - Güncelleme: 28 Haziran 2022 - 00:56
Yazın gelmesiyle birlikte tatil sezonu da başladı. Bu durumda yeni doğan veya aylık bebeği olan anne babaların sorunu ön plana çıkmaktadır. Bebekle tatile gittiğinizde eksikliklerin olması ve tamamen konforlu bir yolculuk olması gerektiğini vurgulayan uzmanlar, anne rahat ve mutluysa gerekli önlemlerle sorun olmayacağını ancak anne yorgun, sıkılmışsa sorun olmayacağını öne sürdü. ya da zayıfsa, bebekle tatile gitmemelidir.
 

BEBEKLE TATİL YAPILABİLİR MİYİZ?

BEBEKLE TATİL YAPILABİLİR MİYİZ?

Dünyanın en güzel duygularından biri olan annelik ve babalık duygusunu tatmış olan ebeveynler, bu güzel havayı başka yer ve tatil yerlerinde değerlendirmek isteyebilirler. Bu durumda uzmanlar, öncelikle annenin seyahat ederken ve farklı bir ortamda rahat olup olmayacağını öğrenmenin önemli olduğuna, ardından bebek için uygun ortamların olup olmadığını öğrenmeye değer olduğuna dikkat çekiyor.


Uygun koşullar sağlandığında tatili tamamlamanızın sizin için yeterli olacağına inanan uzmanlar, bebeğin herhangi bir geçiş döneminde olmaması gerektiğini de belirtiyor. Çünkü diş çıkarma gibi dönüm noktalarında bebeğin ruh hali değişimleri ve ağlama nöbetleri olması doğal olacaktır. Farklı bir yer ve farklı bir ortam bebeği daha huysuz yapabilir.

Ayrıca tatil yerinde sinek ve haşerelere karşı eksiksiz ekipman bulunmasının ve ortama uygun kıyafetlerin seçilmesinin önemli olduğuna dikkat çeken uzmanlar, bebek ve annenin bulunduğu bir ortamda herhangi bir sorun olmayacağını açıkladı. rahat.
 

BEBEKLE TATİL YAPILIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Herhangi bir aksesuar olmadan mümkün olduğunca az bebek ekipmanı almaya çalışın. Ne kadar hafif seyahat ederseniz, o kadar rahat seyahat edersiniz.
Bebeğinizin uyku saatine göre ayrılırsanız en azından bebek yolda uyuduğu için daha rahat bir yolculuk yapmış olursunuz.

Bebek arabası veya kanguru almayı unutmayın. Ailelerin tatillerde rahatça seyahat edebilmeleri ve dolaşabilmeleri için bebek arabasından daha konforlu olduğu bir gerçektir.
Bebek bezi alırken aşırıya kaçmayın, gereksiz dolgu maddelerinden kurtulun. Nereye giderseniz gidin mutlaka karşınıza bir pazar çıkacaktır.
Akşam yemeğini mümkün olduğunca erken yemeye çalışabilirsiniz. Yoldan yorulan bebeğin erken uyku ihtiyacını karşılamak ve uykusunu bölmemek için farklı mekanlarda erkenden yemek yemenizi ve konforlu bir şekilde konakladığınız yere dönmenizi öneririz.
Bebek için güneş kremi, cibinlik, sineklik gibi tatil ekipmanlarını asla unutmayın. Bebeğinizin huzuru tatilde sizin huzurunuz olacak.
Bebekle seyahat ederken nereye giderseniz gidin önceliğiniz var. Bu ayrıcalığı kullanmaktan çekinmeyin.
Kalacağınız yerde bebek karyolası konusunda ısrar ettiğinizden emin olun. Rezervasyon yaparken önceden danışın.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum