Dünyanın şekli ve hareketleriyle ilgili olan bilim dalının adı nedir?

Dünyanın şekli ve hareketleriyle ilgili olan bilim dalının adı nedir, gök bilimi ya da gökbilim denir. Daha fazla bilgiler için aşağıdan devam ediniz.

Dünyanın şekli ve hareketleriyle ilgili olan bilim dalının adı nedir?
27 Mayıs 2022 - 21:31 - Güncelleme: 27 Mayıs 2022 - 21:39
Dünyanın şeklini ve hareketlerini inceleyen bilim dalı hangisidir?

Dünyanın şeklini ve hareketlerini inceleyen bilim dalı; ASTRONOMİ.

Bilim dalının adı nedir, Türkçe dil kurumunda "astronomi" anlamına gelen astronomi, Dünya'nın şeklini ve hareketlerini inceleyen bilim dalıdır.

Bilim dalının adı, Astronomi (gök bilimi ya da gökbilim), gök cisimlerini kökenlerini, evrimlerini, fiziksel ve kimyasal özelliklerini açıklamak amacıyla gözlemleyen bilimdir.

Bilim dalının adı nedir?

ASTRONOMİ: Gök cisimlerinin şekillerini, konumlarını, hareketlerini, birbirlerine olan uzaklıklarını inceleyen bilim dalıdır. Astronomi, gök cisimlerinin kökenlerini, evrimlerini, fiziksel ve kimyasal özelliklerini açıklamaya çalışmak için gözlemleyen bilimdir. Astronomi; Yıldızlar, gezegenler, kuyruklu yıldızlar, auroralar, galaksiler gibi yörünge nesnelerini ve Dünya atmosferinin dışında meydana gelen tüm gözlemlenebilir olayları ve fenomenleri inceleyen bilimdir. Evrendeki her türlü maddenin dağılımını, hareketini, kimyasal bileşimini, evrimini, fiziksel özelliklerini ve etkileşimlerini inceler.

Bu, bilim dalının adı nedir? Hakkında sizlere cevap verilen bilgiler sizler için doğru bir cevapsa yorumlarınızı yazmayı sakın unutmayınız. İyi okurlar...

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum