Çetmi Şelalesi nerede? Çetmi Şelalesi nasıl bir yer? Gezilecek Yerler mi?

Çetmi Şelalesi nerede? Çetmi Şelalesi nasıl bir yer? Nasıl gidebilirim?, Çetmi Şelalesi Konya'nın neresinde hangi ilçesinde Çetmi Şelalesi hakkında tüm bilinenler burada öğerenebilirsiniz.

Çetmi Şelalesi nerede? Çetmi Şelalesi nasıl bir yer? Gezilecek Yerler mi?
09 Mayıs 2022 - 21:07 - Güncelleme: 12 Mayıs 2022 - 19:24
Çetmi Şelalesi, Türkiye geçmişten günümüze birçok doğa harikasına ev sahipliği yapmaktadır. Orman denizleri, yeşilin bin bir tonunu gözler önüne seren masmavi ve berrak sularıyla görenleri kendine hayran bırakan bu toprak, doğudan batıya ziyaretçilerine görsel bir şölen sunuyor. Özellikle Anadolu'nun mis kokulu dokusuna yöneldiğimizde Mevlana'nın huzurlu şehri Konya karşılıyor bizi. Her yıl binlerce yerli ve yabancı turiste kapılarını açan bu şehirde en çok dikkat çeken yerlerden biri de Çetmi Şelalesi. Bahar ve yaz aylarında huzuru bulmak isteyenlerin uğrak noktası haline gelen Çetmi Şelalesi'ni adım adım birlikte keşfedelim.

ÇETMİ ŞELALESİ NASIL GİBİ? ÇETMİ ŞELALESİ'NİN ÖZELLİKLERİ

Bozulmamış doğal güzelliğiyle birçok ziyaretçinin uğrak noktası haline gelen Çetmi Şelalesi, pırıl pırıl suyuyla masalsı bir manzara ortaya çıkarıyor. Toros dağlarının tepesinde biriken karların erimesi sonucu bugünkü halini alan eriyen suların şelaleye yolculuğu, şelaleyi geçtikten 150 metre sonra Akdeniz ile buluşuyor.
 

Çetmi Şelalesi

Yaklaşık 50 metre yükseklikten dökülen şelaleyi sarp dağlar çevreliyor. Taşkent belediyesi tarafından özenle korunan Çetmi şelalenin çevresi, bir rekreasyon alanı haline getirildi.

Aynı zamanda kütük köprüyü kullanarak derenin karşı yakasını geçmek mümkündür.

 

Çetmi Şelalesinin Özellikleri

Çetmi Şelalesi,Toros Dağları'nın sert doğasında saklı bir mücevher olan Çetmi Şelalesi, özellikle ilkbahar ve yaz aylarında doğada vakit geçirmek isteyenlerin ilk tercihi oluyor. Şehrin yoğun iş temposundan ve koşuşturmasından uzaklaşmak ve huzur bulmak istiyorsanız, aileniz ve sevdiklerinizle buraya gelmeyi düşünebilirsiniz.

Sadece yürüyüş için değil, fotoğraf çekmek, bisiklete binmek ve yürümek için de mutlaka görülmesi gereken fırsatlar sunan Çetmi şelalesi çevresinde piknik yapma şansınız var.
 

ÇETMİ ŞELALESİ'NE NASIL GİDİLİR?

Çetmi Şelalesi Nerede? Konya'nın Taşkent ilçesinde bulunan Çetmi şelalesine ulaşmak için ortalama 831.9 kilometre yol kat etmeniz gerekiyor. Bu yolculuğu özel araçla yapmak isterseniz yaklaşık 9 saat 46 dakikada ulaşabilirsiniz. Otobüs hatları ile Konya'ya ulaşmak için minimum 330,00 TL'ye alabileceğiniz bir biletle 10 saat 21 dakikada Konya'da olabilirsiniz. Öte yandan, havayollarını kullanarak Konya'ya ulaşmak için minimum 546,98 TL'ye alabileceğiniz uçak bileti ile seyahatinizi 1sa5 dakikada gerçekleştirebilirsiniz. Konya'ya geldikten sonra Konya Taşkent Yolu/D705 Yolu ile yaklaşık 1 saat 41 dakikada Taşkent'e ulaşabilir, ardından Çetmi Şelalesi'ne ulaşabilirsiniz.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum