Bu çikolata ikramlarınız varsa, şimdi onları yemeyi bırakın, FDA uyarıyor

Bu Tarz da çikolata ikramlarınız eğer varsa, şimdi onları yemeyi bırakın, FDA bunu uyarıyor.

Bu çikolata ikramlarınız varsa, şimdi onları yemeyi bırakın, FDA uyarıyor
07 Mayıs 2022 - 14:45 - Güncelleme: 12 Mayıs 2022 - 19:36
Çökmekte olan bir tatlıyı veya tatlı atıştırmalıkları ısırmak, gününüzün karmaşık olmayan zevkleri arasında olmalıdır. Ancak son zamanlarda paketlenmiş ve taze tatlı geri çağırmalarının bir kısmı bir miktar ihtiyat gerektirmiştir. Muhtemelen kilerinizi, yalnızca güvende olmak için geri çağırma listesine eklenen en son öğeler için kontrol etmelisiniz. Ne olduklarını, neden tehlikeli olabileceklerini ve şu anda evde varsa ne yapmanız gerektiğini öğrenmek için okumaya devam edin.
 

Yeni geri çağırma, son haftalarda bir dizi tatlı geri çağırmasının en sonuncusu.

Yeni geri çağırma, son haftalarda, sadece son birkaç günde bile, diğer tatlı geri çağırmalarının bir seli arasında geliyor.

1 Mayıs'ta, Massachusetts merkezli TJX Companies Inc. - daha popüler olarak T.J. Maxx, Marshalls, HomeGoods, Sierra ve Homesense mağazalarının işletmecisi olarak bilinir - raflarından bazı vegan çikolata ürünlerini hatırlatan bir geri çağırma bildirimi yayınladı. Geri çağrılan ürünler arasında 3.88 onsluk yeşil plastik ambalajda Pimlico Confectioners Vegan Fine Hazelnut Truffles; Keats London Vegan Fındık Bitter Çikolata 4.93 onsluk yuvarlak yeşil plastik ambalajda; ve Keats London Vegan İrlanda Kremalı Trüf mantarı 4.93 onsluk yuvarlak mavi plastik pakette,


Geçen hafta Strauss Israel, Elite markası altında bir dizi ürünün gönüllü olarak geri çağrıldığını duyurdu. Bunlar arasında ABD pazarında Elit çikolata, kekler, gofretler, enerji tahıllı atıştırmalıklar, enerji çikolatalı pirinç kekleri, sakız ve toffee şekerleri bulunur.

Elite geri çağırmadan bir hafta önce, Pennsylvania'daki Conestoga'daki Turkey Hill Mandırası, Çikolatalı Marshmallow Premium Dondurmasının seçkin kaplarını geri çağırdı. Ve geçen ay ABD Gıda ve İlaç İdaresi (FDA), Ferrero ABD'nin olası salmonella kontaminasyonu nedeniyle geçen ay şeker ürünlerinden ikisini gönüllü olarak geri çağırdığını açıkladı.

Şimdi, bu tatlı geri çağırma, yememe listesine potansiyel olarak tehlikeli başka bir tatlı seti ekliyor.


Bu çikolata ikramlarınız varsa
 

H-E-B Fırın kekler ve kurabiyeler bir güvenlik önlemi olarak geri çağrılıyor.


H-E-B, gönüllü olarak 12 onsluk paketlerde H-E-B Bakery İki Isırıklı Kekler ve Brownie Isırıkları Parti Tepsileri ile H-E-B Simply Delicious Cookies için bir geri çağırma yayınlıyor. 29 Nisan tarihli geri çağırma bildirimi FDA'nın web sitesinde yayınlandı.

Geri çağrılan ürünler metal parçalar içerebilir.


Geri çağırmanın nedeni, paketlenmiş tatlıların potansiyel olarak metal parçalar içerebilmesidir. H-E-B, iki tüketici şikayetini araştırdıktan sonra bir geri çağırma kararı aldı. Potansiyel olarak etkilenen ürünler dışarıdan bir tedarikçi tarafından üretildi ve yalnızca Teksas ve Meksika'daki H-E-B ve Joe V'nin Akıllı Mağaza mağazalarına dağıtıldı.
 

İşte geri çağrılan H-E-B tatlılarından herhangi birini satın aldıysanız yapmanız gerekenler.

Geri çağırma bildirimi, bu geri çağırma ile ilgili ürünlerin mağaza raflarından zaten çekildiğini gösterir. Bildiride, "Ürünün yüksek kalite ve güvenlik standartlarımızı karşıladığını onaylar onaylamaz, H-E-B, ürünleri raflara geri getirecektir" denildi.

Ürünleri satın alan müşteriler derhal yemeyi bırakmalı ve tam bir geri ödeme için mağazaya iade edebilmelidir. Herhangi bir sorunuz varsa, Pazartesi'den Cuma'ya 8: 00-17: 00-17: 00 saatleri arasında 855-432-4438 numaralı telefondan H-E-B Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.m Merkezi Standart Saat.m.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum