Sitenin Domain Otoritesi Nasıl Yükseltilir? Nasıl Yukseltebilirim?

Sitenin Domain Otoritesi Nasıl Yükseltilir? Nasıl Yukseltebilirim?, SEO çalışması ile, arama motorlarında yüzlerce farklı arama sonuçlarında arama motorlarında en üst ve daha yüksek sıralamalarda olabilmek için Domain Otoritesi yüksek olmalıdır.

Sitenin Domain Otoritesi Nasıl Yükseltilir? Nasıl Yukseltebilirim?
30 Nisan 2022 - 12:42 - Güncelleme: 30 Nisan 2022 - 12:47
Etki alanı otoritesi, bir web sitesinin Google ve diğer arama motorlarında ne kadar iyi olduğunu tahmin eden MOZ tarafından geliştirilen bir diploma veya puan olarak tanımlanabilir. Bu skor aralığı 0 ile 100 arasında değerlendirilir. Yüksek alan adlı otoriteye sahip bir sitenin arama motorlarının üstünde olması muhtemeldir.

Etki alanı otoritesindeki artış uzun bir süreç gerektirir ve sitenizin puanını artırmak için belirli sorunlar dikkate alınmalıdır.

En kolay yöntemleri ile 6 Adım ile Domain Otoritesini Yükseltebilirsiniz.
 

1. Kalite İçerik Yayını

Alan adının yetkisi nasıl yükseltilir?
Etki Alanı Otoritesinin ilk kuralı, sitenizde kaliteli içerik yayınlamaktır. Orijinal ve kullanıcının okunması kolay, sıvı içeriği yazılmalıdır. İçerik, site ziyaretçilerini çeken en önemli alandır. Benzersiz orijinal içerik her zaman daha fazla ziyaretçi çeker. İçeriğinizi daha dikkat çekici hale getirmek için içeriğinizi GIF ve videolarla destekleyebilirsiniz. Başarılı bir kalite ve içerik süresi de öngörülmelidir. Bunun için 800 veya daha fazla kelime başarılı olarak kabul edilebilir. Her yerde okunabilen konu açısından kısaca ve konu üzerinde anlaşılmayan içerik, sitenin alanının otoritesine zarar verecektir.

İçerik Önerileri
  • İçerik kopyalamak yerine orijinal içerik kullanılmalıdır.
  • İçerikte aynı kelimeleri kullanmak yerine, eşanlamlı kelimelerin kullanılması önerilir.
  • İçeriğin bütünlüğe sahip olması gerekir.
 

2. İçerik optimizasyonu

İçeriğin optimizasyonunda birçok farklı kriter içerir. Anahtar kelimelerin yoğunluğundan kapaklara kadar, bağlantı yapısından meta etiketlere kadar, tüm alanlarda başarılı bir yapı oluşturulmalıdır.
 

Anahtar Kelimelerin Seçimi

Bir içerik yazılmadan önce yapılması gereken ilk şey, uygun anahtar kelime analizini analiz etmektir. Hedef anahtar kelime doğru seçilmelidir. Anahtar kelimelerin seçiminde, yüksek hacim araştırma ve konunun bütünlüğü dikkate alınmalıdır. Ana anahtar kelimeye ek olarak, lateral anahtar kelimeler belirlenebilir. Lateral anahtar kelimeler belirtilen ana anahtar kelimeyi destekler.

 

Anahtar kelime yoğunluğu

İçerikte anahtar kelimelerin kullanılması çok önemlidir. Hassas ve Araştırma Yüksek anahtar kelimeler kullanılmalıdır. Ancak, çok fazla anahtar kelimenin kullanılması da içeriğin kalitesini azaltır. Bu nedenle, genel olarak içerikte anahtar kelimelerin kullanımında% 2,5 tercih edilmelidir.
 

Kapak etiketleri

Alan adının yetkisini artırmak için, içerikte dikkate alınması gereken sorulardan biri etiketlerin başıdır. Bu etiketler, alan adının otoritesindeki artışta hayati bir rol oynar. Ana başlığa ek olarak, ara başlıklar içerik akışına dahil edilmelidir. Başlıklarda, anahtar kelimelerin yerleştirilmesi ve anahtar kelimelerin yoğunluğu gibi teknik faktörler de dikkate alınmalıdır.
 

Permalink kullanımı

Permalyan dostça bir bağlantı olarak tanımlanabilir. Kalıcı bir bağlantı olarak belirlenen URL yapısı, sayfa için hedeflenen anahtar kelimeyi içermelidir. Bir numara veya parametre kullanmadan anahtar kelimeden oluşan bir URL yapısı yüklenmelidir. Bu şekilde, dostça bir yapı oluşturulur ve arama motoru botlarının sitenizle ilgili bağlantısı daha kolay olacaktır.
 

Meta etiketini kullanarak

Her yapı ve URL içeriği için, meta ve meta-tanım başlığının açıklamaları yazılmalıdır. Bu boş alanlardan ayrılmak, arama motoru botlarının sitenizi ve sayfalarınızı bulmasını zorlaştıracaktır.
 

İçerik Başlığı

İçeriğinizin başlığının ana anahtar kelime ile başlaması önerilir. Bu şekilde, ilgili sayfa kullanıcı için daha çekici hale gelirken, aynı zamanda alan adının yetkisini artırmaya yardımcı olacaktır.
 

Görsel optimizasyon

İçerikte kullanılan görseller, referans çalışmalarının etkisini artırmak için optimize edilmelidir. Kullanılan görseller içerikle uyumlu olmalı, boyut dikkatine verilmeli ve her görsel için alt -çizginin kullanılması gerekir.

 

3. Dahili bağlantılar

Dahili bağlantılar, yani iç bağlantılar alan adının yetkisi için son derece önemlidir. Wikipedia bu alandaki en iyi örnektir. Wikipedia Domain Otoritesinin puanı 100'dür.

Sitenizde entegre bağlantıların kullanılması, ziyaretçilerinizin sitesini hemen azaltacaktır. Eski bir yayına bağlantı verebilir ve yine de her sayfada veya bu içeriğin sonunda var olan içeriğe sunabilirsiniz.

Dahili bağlantılar için dikkate alınması gereken birkaç nokta vardır. Bağlantınızı benzer bir eski yayınla veremezsiniz. Bu şekilde, arama motoru botlarının sitenizin içeriğini bulması daha kolay olacaktır. Dahili bağlantılar, sayfanın otoritesinin yanı sıra alan adı otoritesinin puanının artırılmasına yardımcı olacaktır.
 

4. Ziyaretçilerin Kitlesini genişletin

Organik olarak ziyaretçilerin kamuoyunu artırmak için sosyal ağ sitelerini kullanabilirsiniz. Yayınlarınızı Facebook ve Twitter gibi sitelerde paylaştığınızda, yeni kitlelere ulaşabilirsiniz. Ancak burada önemli olan, içeriğinizin dikkat çekmesi ve orijinal olmasıdır. Başarılı içerik oluşturduysanız, içeriğiniz viral yöntemler kullanmadan ziyaretçileriniz tarafından kurumsal hesaplarında paylaşılır ve ziyaretçi kitlenizi genişletebilirsiniz.
 

5. Zararlı bağlantıların silinmesi

Sitenizin etki alanı otoritesini artırmak için gerçekleştirdiğiniz tüm bağlantı ve içerik optimizasyonu çalışmalarına ek olarak, sitenizde mevcut olan zararlı bağlantıları düzenli aralıklarla kontrol ederek silmeniz gerekir. Arama motorları tarafından spam olarak algılanan zararlı ve silinen bağlantılar, kalite bağlantılarının oluşturulması kadar önemlidir.
 

6. İçerik Yayını Sıklığı 

Ayrıca, alan adının yetkisini artırmak ve sitenizin en üstte olduğundan emin olmak için yayınlarınızın sıklığına da dikkat etmelisiniz. Düzenli olarak yayın yapmak kolay olmasa da, sitenizi güncel tutmak için yayın frekansınızı artırmanız gerekir. Ne kadar genel görüş, o kadar çok trafik alacaksınız. Çoğu ziyaretçi eski malzemelerden gelir. Bu nedenle, daha fazla yayın, sitenizde daha fazla içerik saklarsınız. Bu nedenle, ziyaretçi sayısı ve dönüşüm sayısı artacaktır.

Sitenin Domain Otoritesi Nasıl Yükseltilir? hakkında bilgilendirme sizlere yararlı bir bilgi olduysa yorum yazmayı ve paylaşmayı lütfen unutmayınız.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum