El-Muiz (c.c) isminin anlamı nedir? El-Muiz isminin faziletleri nelerdir? Esmaül Hüsna El-Muiz Hakkında Bilgiler

El-Muiz (c.c) isminin anlamı nedir? El-Muiz isminin faziletleri nelerdir? Esmaül Hüsna El-Muiz Anlamı nedir? nelerdir? hakkında tüm bilinen bilgileri sizlere buradan aktarıyoruz.

El-Muiz (c.c) isminin anlamı nedir? El-Muiz isminin faziletleri nelerdir? Esmaül Hüsna El-Muiz Hakkında Bilgiler
02 Haziran 2022 - 13:12 - Güncelleme: 02 Haziran 2022 - 13:13
Allah'ın (cc) büyüklüğünü gösteren isimlerden biri olan Muiz (cc), Müslümanların hayatta asla yalnız olmadıklarını ve Allah'ın kudreti sayesinde korkularından emin olmaları gerektiğini anlatır. Bu isim, dünyadaki güç ve kudretin kaynağının Allah'a ait olduğunun delilidir. El-Muiz (c.c) isminin anlamı nedir? El-Muiz isminin faziletleri nelerdir?

Allah'ı (c.c) her yönüyle tanımak çok önemlidir. Allah (c.c) hem yerde hem de gökte yaratılışın tüm aşamalarını bizlere sunmuştur. Kuran'da Allah'tan 100 isim vererek bahsetmiştir. Bu isimleri tüm detaylarıyla öğrenerek, bizi yaratan ve sonsuz nimetlerle kuşatan Allah (c.c) hakkında biraz daha bilgi edineceğiz. Bu bilgilere sahip olursak gelecek nesillere Allah'ı (cc) çok rahat bir şekilde öğretmiş oluruz. Al-Muiz (cc) ismindeki şerefli insanların bu onura nasıl kavuştuğunu anlıyoruz. Haberimizde şerife bu ismi tüm detaylarıyla verdik.

EL-MUİZ (CC) NE ANLAMA GELİYOR?

EL-MUİZ (CC) NE ANLAMA GELİYOR?

Bütün kâinatın sahibi olan Allah, dilediğini aziz kılar. Testte, istediği kişiyi onurlandırır ve davranır. Bu ismin tecellisini görenler çok mutlu olurlar. Bu dünyada Allah'ın (cc) yardımı bu isimle elde edilir. Gerekirse, okullarında çok başarılı olurlar veya işyerlerinde kutsal ve üstün olurlar. Bu dünya insanlarına sunulan şeref ve şerefe ahirette ancak Müslümanlar kavuşabilecektir.

Her mübarek insan yüceliğini Allah (cc) vasıtasıyla elde etmiştir. Onurlu insanlar kibirli olmaktan uzaktır. Elde ettikleri makamlar, Allah'tan geldiklerini bilirler ve alçakgönüllülüklerinden asla vazgeçmezler.
 

KURAN'DA AL-MUİZ (CC)

Kitabımız Kuran-ı Kerim'in birçok ayetinde geçen El Muiz (cc) isminin bazı örneklerini verdik.

 


“Müminleri bırakıp, kâfirleri dost edinirler. Yoksa yanlarında şan ve şeref mi arıyorlar? Ancak bütün izzet ve izzet Allah'a aittir. (Nisa Suresi / 139. ayet)
 

"İzzet ancak Allah'a, Resulüne ve müminlere mahsustur." (Münafikun Suresi / 8. ayet)
 


 “De ki: Ey hayır sahibi Allah'ım, dilediğine hayır verirsin, dilediğinden de hayır alırsın, dilediğini yüceltirsin, dilediğini rezil edersin; iyilik senin elinde. Muhakkak ki sen her şeye kadirsin." (Ali İmran Suresi / 26. Ayet)
 

"Şehre geri dönersek, daha zayıf (güçlü) kişi mutlaka daha alçakgönüllü (zayıf, zayıf) kişiyi oradan (şehirden) kovacaktır." onlar söylüyor. İzzet Allah'a, Resûlüne ve müminlere aittir. Ve münafıklar bilmiyorlar. (Münafikun Suresi / 8. Ayet)
 

EL-MUIZ'in (CC) Tesbihini NEDEN ÇİZMİŞTİR?

Tesbih dertlerden kurtulmak için çekilir.
Mutluluğa ulaşmak için söylenir.
Saygı ve hürmet göstermek için yoğun bir şekilde tekrarlanır.
Tanınmak için okunur.
Sürekli ilahiler sizi düşmanlarınıza karşı güçlü kılar.
Dünyevi korkulara güvenir.
Kıyamet günü Müslümanların Allah'ın mağfiretini elde etmelerinin bir yolu olacaktır.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum