Farelerin Evinize Girmesinin 6 Şaşırtıcı Yolu

Farelerin Evinize Girmesinin 6 Şaşırtıcı Yolu, Uzmanlar, kemirgenlerin yaşam alanınıza nasıl gizlice girebilir. Bunun hakkında tüm bilgileri sizlere sayfamızda yer veriyoruz.

Farelerin Evinize Girmesinin 6 Şaşırtıcı Yolu
12 Mayıs 2022 - 12:17 - Güncelleme: 12 Mayıs 2022 - 18:39
İster verandanızda sıcak bir yaz gecesinde dinlenin, ister sabah kahvenizle mutfak penceresinden dışarı bakın, evinizin rahatlığında açık havanın biraz tadını çıkarabilmek güzel. Ne yazık ki, biraz doğa iç mekanlarda yol aldığında aynı deneyim değildir - özellikle de zararlılar söz konusu olduğunda. Ancak kemirgenleri evden uzak tutmak asırlık bir sorun olsa da, farelerin evinize girebileceği şaşırtıcı yollardan bazılarını bilmek yardımcı olabilir. Uzmanların zararlıları uzak tutmak hakkında neler söylediklerini görmek için okuyun.
 

1- Klima

Klima kanallarından Fare girmesi
Yazın köpek günlerini atlatmak genellikle evinizi rahat bir sıcaklıkta tutmak için güçlü bir irade ve sağlam bir cihaz gerektirir. Ancak sizi serin tutmanın yanı sıra, iklim kontrolünüz fareler için evinize erişilebilir bir giriş yolu da sağlayabilir.

"Klima kanalları dış mekana yol açar, genellikle sadece onu örtmek için bir ekrana sahiptir," diyor Banliyö Haşere Kontrolü'nden Ken Unger, Best Life'a. "Fareler gibi kemirgenler bunları kolayca çiğneyebilir ve içine yuva yapabilir veya içeri girebilir."

Unger, hava kanallarınızın etrafındaki contaları kontrol etmenizi veya zararlıları dışarıda tutmak için herhangi bir açıklığı profesyonel olarak incelemenizi ve kapatmanızı önerir. Aksi takdirde, kemirgenler en küçük boşluklardan bile içeri girebilirler.
 

2- Evcil hayvan kapıları


Evcil Hayvan Kapıları Fare

Bir köpek veya kedi kapısı takmak, tüylü arkadaşınızın her zaman evinize girip çıkmasına izin vermesini sağlamanın kolay bir yolu olabilir. Ne yazık ki, aynı erişimi diğer canlılar için de kullanılabilir hale getiriyorlar.

"Köpeğiniz veya kediniz için bir evcil hayvan kapınız varsa, evinizi farelere açıyorsunuz," diyor Teksas'taki EnviroCon Termite & Pest'in sahibi Donnie Shelton, Best Life'a. "Genellikle evcil hayvan kapılarının yerden en az sekiz inç uzakta ve geceleri kilitli olacak şekilde monte edilmesini öneririz, bu da farelerin girmesini zorlaştırır."
 

3- Temelinizdeki çatlaklar

Farelerin Evinize Girmesi

Kemirgenlerin en küçük girişlerden bile en iyi şekilde yararlanabilecekleri bir sır değildir. Ancak uzmanlar, evinizin temelinin bazen çok geç olana kadar fark edilmeyen çatlaklar ve delikler sağlayabileceği konusunda uyarıyor.


"Fareler evinize en küçük çatlaklardan ve çatlaklardan girebilir," diyor böcek adamından Brian Olson, Best Life'a. "2 santimetreden [veya .79 inçten] bile daha az bir boşluk varsa, sıkma yetenekleri vardır. Kemirgenleri çeken iki ana katkıda bulunanlar varsa, yiyecek ve barınak olacaktır. Bu iki şeyi evinize duvarlardan, temeldeki çatlaklardan ve hatta tavan arasından girerek arayacaklar. "

Kemirgenler için ücretsiz konut sağlamadığınızdan emin olmak için uzmanlar, herhangi bir sorunlu alan için evinizin düzenli denetimlerini yapmanızı ve herhangi bir açıklığı derhal yamalamanızı önerir.

 

4- Borular ve kanalizasyon hatları

Bir kabus senaryosu gibi gelebilir, ancak sıhhi tesisatınız kemirgenler için evinize bir giriş yolu sağlayabilir. "Farelerin evinize girebilmesinin şaşırtıcı bir yolu kanalizasyon hatlarıdır," Joel Miller, Miller Pest & Termite'in sahibi. "Borular düzgün bir şekilde kapatılmazsa, evinizdeki lavabolardaki veya küvetlerdeki drenajlardan içeri girebilirler."
Çoğu modern yapı bunu düşünürken, sıhhi tesisatınızdan çıkan bir haşere keşfederseniz derhal bir profesyonele danışmalısınız.
 

5- Tavan arası havalandırma delikleri

Nerede yaşadığınıza bağlı olarak, evinizin üst seviyelerini serin tutmak son derece yüksek bir öncelik olabilir. Ancak evinizi serin tutan aynı havalandırma delikleri, zararlılara kolay erişim sağlıyor olabilir.

Shelton, "Çatınızdaki tavan arası havalandırma deliklerini açığa çıkardıysanız, fareler tavan arası havalandırma deliğinize yakın bir ağaca veya çalıya tırmanabiliyorlarsa giriş yapmaya çalışacaklardır" diyor. "Kemirgenlerin ağacı tavan arasına merdiven olarak kullandığından emin olmak için çalıların ve ağaçların evinizden ve çatınızdan en az birkaç metre uzakta olmasını sağlamalısınız."
 

6- Gaz hatları

Fondöteninizdeki delikler, elementlere maruz kalma ve doğal aşınma ve yıpranma nedeniyle zamanla gelişebilir. Ancak, dış duvarlarınızdaki diğer boşluklar aslında planlanabilir - temel yardımcı programları cihazlarınıza nasıl yönlendirdiğiniz de dahil olmak üzere.

ThePestInformer'ın sahibi David Floyd, "Evinize gelen gaz hatları varsa, bu boruların evinizin dışından temelinize veya dış duvarınıza geçmesi gerekir" diyor. "Bu bazen boru ile evinizin temeli arasında küçük boşluklar olduğu anlamına gelebilir, bu da farelerin giriş olarak kullanması için yeterli olabilir."

Floyd, girişi sadece pişirme ve ısıtma gazıyla sınırlandırdığınızdan emin olmak için, boruların evinize bağlandığı alanı herhangi bir delik veya boşluk için incelemenizi önerir. Herhangi bir sorun keşfederseniz, bir profesyonel hiçbir zararlının geçememesini sağlamak için bunları doldurmalıdır.


 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum