Haber Siteleri İçin SEO (News Uyumlu) Haber Sitesi

Haber Siteleri İçin SEO Uyumlu Haber sitesi kurunuz. News Uyumlu, haber siteleri yaratmak en iyi bir SEO için URL Yapınızı Değiştirmeniz gerekiyor. Aşağıdaki Açıklamada NEWS Uyumlu Haber siteleri ve HABER siteleri SEO uyumlu konu hakkında bilgiler verildi.

Haber Siteleri İçin SEO (News Uyumlu) Haber Sitesi
10 Nisan 2022 - 02:45 - Güncelleme: 10 Nisan 2022 - 02:47

Haber siteleri için SEO yapma stratejileri nelerdir?


SEO stratejileri:

Haber Siteleri İçin SEO, Arama motoru optimizasyonu, arama motorunun (SERP) arama sonuçları sayfasında üst düzey bir sıralama elde edilmesine yardımcı olan stratejiler, taktikler ve teknikler içerir. Doğru stratejiler web siteniz için daha yüksek sıralama olasılığını artırabilir. Stratejiler rekabet avantajı elde etmek için özel olmalıdır.


Web siteniz için en iyi SEO stratejilerini bulmak için aşağıdaki hususların dikkate alınması gerekir:

Hedef Kitleyi ve İlgi Alanlarını Tanımlama:

Web sitesini görüntüleyen kitlenin ilgisini korumak çok önemlidir. Anketlerin izleyicinin ne istediği, ihtiyaçları ve talebi üzerine yapılması gerekir.


Pazar/Sektör Araştırma ve Araştırması:

Haber Siteleri İçin, Başarılı SEO stratejileri için uygun pazar araştırması önemlidir. Pazar araştırması markaya uygun tanıtımda yardımcı olacaktır. İçerik değişiklikleri müşterilerin tercihlerini yansıtacak şekilde yapılabilir. Ayrıca markanın kalitesini artırmaya yardımcı olur.

Hedefli Anahtar Kelime araştırması:


Anahtar kelimeler, Web sitesinin Arama sayfasındaki sıralamasını artırmak için çok önemlidir. SEO tamamen sitenin sıralamasını, dolayısıyla anahtar kelimelerin kullanımını artırmakla ilgilidir. Hedeflenen müşteriler tarafından yaygın olarak kullanılan anahtar kelimeler markanın sitesine dahil edilebilir.
 

Popüler SEO stratejilerinden bazıları şunlardır:

Yenilikçi ve Esnek Web Sitesi Mimarisi:


Yayıncılık sitesinin yapısı, siteye yapılan ziyaret sayısının artmasında önemli bir rol oynar ve bu da SERP'deki sıralamayı arttırır. Sitenin yapısını hesaba katmak için önemli müzakerelerden bazıları şunlardır:

Sitenin ihtiyaçlarına bağlı olarak her gün/haftada yeni içerik eklemeye devam edin.

İçerik özellikle HABER web siteleri için zamana duyarlı olabilir

Haber sitelerin trafiği her gün farklı olabilir

Daha fazla hedef kitle çizen içeriği analiz etmeye devam edin ve ileride başvurmak üzere arşivleyin.

Köprülerin ve köprülerin eklenmesi çok önemlidir.

Bağlantı dizini oluşturmak, büyük miktarda bilginin depolanmasına yardımcı olabilir.

Web sitenize gelen isabet sayısını artırmak için etiketler oluşturulmalıdır.

News Kayıtlı HABER Siteleri;

Haber siteleri SEO uyumlu, Hızlandırılmış Mobil Sayfalar (AMP):

Cep telefonlarının içeriğe göz atmak için artan kullanımıyla, sitenin yapısını mobil siteler için uygun olmayı yükseltmek önemlidir. AMP'ler gerekli bilgileri sunmak için tüm tasarımları ve istenmeyen maddeleri kaldırır.

Makaleyi en son haberlere göre güncelleyin (HABER web siteleri için):

HABER siteleri için, gelen NEWS'e göre içeriği güncellemeye devam etmek son derece önemlidir. HABER siteleri NEWS Uyumlu, Geçerli bir olayla ilgili yeni içerik, olayın kendisi sırasında bir olay oluşturulmasına yardımcı olacak önceki ilgili makaleye eklenebilir. Haber Siteleri İçin SEO uyumluluğu da, web sitesinin arama trafiğini artırabilir.

İçeriğin iyileştirilmesi:

Web sitesinin içeriği, web sitesini optimize etmek için önemli bir husustur. Web sitesinin içeriği, siteye daha fazla izleyici çekmek için anahtarı tutar. İçerik, web sitesiyle ilgili tüm bilgileri içermeli ve izleyicilerin tüm sorgularını da yanıtlayabilmelidir.

Açılış Sayfaları Oluşturma:

Arama trafiğini artırmak için sitenin optimize edilmesi gerekir. Açılış sayfaları müşterilerle bir ilişki başlatmaya yardımcı olabilir. Açılış sayfasının doğrudan ve noktaya kadar olması gerekir. Marka hakkında tüm bilgileri içermelidir.

Bir haber sitesi için nasıl daha iyi bir SEO yapabilirim?

Bir haber sitesinin SEO'sunu çeşitli şekillerde geliştirebilirsiniz. Bir haber sitesinde uygulayabileceğiniz bazı temel SEO uygulamaları şunlardır:

 • Yüksek kaliteli içerik yayımlama

 • Bağlantı Oluşturma

 • URL iyileştirmesi

 • Site eşlemleri oluşturma

Bu SEO uygulamaları genel ve her türlü web sitesi için geçerli olsa da, bir haber sitesi daha fazlasını gerektirebilir. Aşağıda, haber sitenizi yönetmenize yardımcı olacak en etkili SEO tekniklerinden bazıları verilmiştir.

Anahtar Sözcük yerine "Anahtar Sözcükler"e odaklanın


SEO'da anahtar kelimeler önemli olsa da, bir haber sitesi için anahtar kelimelere veya uzun kuyruklu anahtar kelimelere odaklanmanız en iyisidir. İnsanlar genellikle anahtar kelimeler yerine haber ararken anahtar kelimeler kullanırlar. "Spor Haberleri" veya "İzmir Hava Tahminleri" gibi anahtar sözcüklerle gelin. Belirli bir hedef kitle kümesini hedefliyorsanız bölge veya konum ekleyin.
 

Haber sitenizi herkese açık hale getirme


Site ziyaretçilerinden kayıt istemekten kaçının. Hedef kitlenizi sınırlar. Etrafta ücretsiz ve yeni ziyaretçilere açık birçok yeni site olduğunu unutmayın.
 

URL yapınızı çok fazla sarsmayın


Haber Siteleri İçin SEO URL Yapınız çok önemlidir. Eski içeriği farklı bir web adresine taşımak sıralamanızı etkileyebilir. Arama motorları eski makalelerinizin izini kaybedecektir. Eski içeriğinizin sitenizin sıralamasına büyük katkılar getirebileceğini unutmayın. Eski sayfanızı taşırsanız, SEO Backlink Denetleyicisi ve Rakip Araştırma Araçları sitenize geri bağlanan kişi. Çok sayıda backlink'inz varsa, 301 yeniden yönlendirmesi ayarlamayı düşünün.
 

Haber sitelerinizin yapısını geliştirin


Kategorilerden yararlandığınızı unutmayın. Aksi takdirde, kitleniz için bir şey aramak zor olacaktır. Ziyaretçilerinizin sitenizde arama yapmasını ve gezinmesini kolaylaştırmak için sitenize bir arama aracı ekleyin.

Haber sitelerinizin yapısını geliştirin

İç bağlantılar oluşturma


Haber Siteleri SEO için Dahili bağlantılar oluşturmayı unutmayın. Eski bir haberin yayımlamak üzere olduğunuz haberle ilgisi varsa, bir bağlantı oluşturun. Haber sitelerinizde Ayrıca, bağlantılarınızda uygun anahtar kelimeler kullanın. Bağlantı sporla ilgiliyse, "Spor da Son dakika gelişmeler" gibi bir şey kullanın.

Örnek; Yabancıların haber siteleri SEO ve news uyumlu, New York Times web sitesinden aşağıdaki resme bakın. Bağlantının ve anahtar kelimelerin alaka düzeyini görüyor musunuz? Bağlantı, güncel haberle ilgisi olan eski bir makaleye işaret ediyor.

İç bağlantılar oluşturma

İlgi çekici meta başlık ve açıklama etiketleri ekleme


Meta başlık ve açıklama etiketleri, herhangi bir web sitesinin içeriğinin temel öğeleridir. Başlık etiketleri, kullanıcılara bir web sitesinin maddesi hakkında bir fikir sağlar. Genellikle URL'nin hemen üstündeki sonuçlar sayfasında görünürler. Haber siteleri news SEO uyumlu olmalı. Öte yandan, meta açıklamalar bir web sitesinin tıklama oranlarını iyileştirmede önemlidir.

Aşağıda, HABER siteleri SEO için meta başlık ve açıklama etiketlerinden nasıl yararlanıldıklarının bir örneği verilmiştir:

İlgi çekici meta başlık ve açıklama etiketleri ekleme


RSS Akışı Oluşturma

RSS Akışı, insanların sitenizdeki en son güncelleştirmeleri tanımasını kolaylaştırır. Ayrıca arama motoru örümceklerinin gönderilerinizi dizine eklemiş olmasına yardımcı olur. Sayfalarınız ne kadar hızlı dizine eklenirse, arama motoru sonuçları sayfasında o kadar hızlı görünür.
News Uyumlu Haber siteleri daha hızlı index alması ve üst sıralarda görünürlüğünü daha kolay alabilmek için news uyumlu yani (News Kayıtlı) haber siteleridir.
Bir haber sitesini sahip olunacak en yoğun blog veya site türlerinden biri olarak düşünebilirsiniz. Haberler her yerde ve yetişmek için sitenizi düzenli olarak güncellemeniz gerekiyor. Sitenizi hedef kitleniz için erişilebilir ve gezinmesi kolay hale getirmeniz önemlidir. Temiz ve bilgilendirici olsun. Haber sitelerin içerikleri kullanıcı ve okuyucuya yönelik içerikler olması gerek.
News Uyumlu Haber siteleri için SEO Uyumlu Siteleri kontrol edip uygulamanız gerekiyor.
İyi SEO uygulamalarını takip edin ve hızlı bir şekilde trafik ve yetki kazanacaksınız.

Bir haber sitesi için daha iyi bir SEO (arama motoru optimizasyonu) yapmak için, ilk adım yerinde SEO'nuzu çok iyi düzeltmek ve düzenlemektir ve adımlar şunlardır:
 

 • 1- Siteyi oluşturmak için WordPress yazılımını, yani WordPress özellikli bir programı kullanmalısınız. WordPress, iyi bir SEO ayarlamak söz konusu olduğunda en iyisidir.
 • 2- Bunu göz önünde bulundurarak, siteyi kurduktan sonra kalıcı bağlantılarınıza gidin. Permalinkleri sol taraftaki ayarlar altında göreceksiniz. Mevcut ayarları tarih tabanlı bir URL yapısına değiştirin. Demek istediğim bu, bir örnek. http://6608522.com/23/03/2022/haber-siteleri-seo, 6608522.com/haber-siteleri-seo olarak değiştirilmelidir. Bu standart şekilde olmalıdır, çünkü arama motorlarında sıralamak kolay olacaktır. Tarih tabanlı bir URL'ye sahip olmak, Google bot tarama ve sıralama açısından bir dezavantajdır.
 • 3- Üçüncü adım şudur, yayınlanan tüm yayınlarınızın bir tarih, saat ve kategoriye sahip olduğundan emin olun. (her neyse, bu varsayılan olarak gelir).
 • 4- Bir gönderi, makale veya haber yayınladığınızda etiketlerin kullanımını unutun. Etiketlerin SEO açısından hiçbir ilgisi yoktur. SEO hakkında çok fazla şey bilmiyorsanız, sadece etiketleri kullanmayın. bunun nedeni, bir etiketin özel bir gönderi sayfası oluşturması ve bu nedenle taranması ve etiketin gönderisi veya sayfası 'ince içerik' olarak görüleceği için Google'dan ceza olarak hizmet edecek olmasıdır. Yapabileceğiniz tek seçenek 'noindex' etiketleridir. 'Yoast SEO eklentisi' kullanıyorsanız bunu yapabilirsiniz. Bu eklentiyi en baştan yüklemelisiniz.
 • 5- Yüklediğiniz herhangi bir resim, makaledeki veya metindeki öne çıkan bir resim veya resim olarak, her zaman görüntünün 'ALT' bölümünü doldurduğunuzdan emin olun. Google ve diğer arama motorları bir görüntüyü bilmiyor veya okuyamıyor, bunun bir görüntü olduğunu ve gezinip görüntü olarak gördükleri 'ALT' olduğunu söylüyor. Çoğu durumda, insanlar bunu bilmez ve alan boş bırakılır. Ve bu yüzden çoğu insan görüntülerden organik trafik alamıyor. ALT ile ilgili bir diğer önemli faktör, anahtar sözcüğü veya anahtar sözcük veya başlık için ilgili bir sözcüğü her zaman ALT'ye koymanız gerektiğidir.
 • 6- Bir alan adına kaydolurken, ABD'de değilseniz .com uzantısına kaydolmayın. .com uzantısı ABD içindir. Örneğin, İngiltere'denseniz, alan adınızın haceweb.co.uk, http://6608522.co.in (Hindistan için), http://6608522.co.ca (Kanada için) vb.
 • 7- Nokta 6 çok önemli! !
 • 8- Temiz bir haber web sitesi işletiyorsanız, tüm hikayelerinizin ve hikayelerinizin orijinal olduğuna Çabalayın. Başkalarının içeriğini kopyalayarak yenilenen bir içerik kullanırsanız, inanın bana, asla google sıralamalarına girmezsiniz.
 • 9- Yayınlanan herhangi bir makalenin veya hikayenin sosyal medya sayfalarında iyi paylaşıldığından emin olun.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 0 Yorum