Haldun Dormen'in hayatı belgesel oldu! "Yaparsın Şekerim" galasına ünlüler akın etti

Haldun Dormen'in hayatı belgesel oldu! "Yaparsın Şekerim" galasına ünlüler akın etti. Türk tiyatrosunun büyük isimlerinden Haldun Dormen'in 94 yıllık hayatı belgesel oldu. Dormen'in daha önce aynı projelerde çalıştığı ünlü isimler, “Do You Can Sugar” belgeselinin galasında yeniden bir araya geldi.

Haldun Dormen'in hayatı belgesel oldu! "Yaparsın Şekerim" galasına ünlüler akın etti
15 Haziran 2022 - 14:42 - Güncelleme: 15 Haziran 2022 - 14:43
Sayısız projede yer alan ve sayısız tiyatro yönetmenliği yapan ünlü sanatçı Haldun Dormen'in 94 yıllık hayatı belgesel oldu. Dormen, "Do You Can Sugar" adlı bir yapımda yer alacak. Dormen'in daha önce aynı projelerde çalıştığı ünlü isimler, önceki gün düzenlenen "Sen Yapıyorsun Şeker" belgeselinin galasında bir araya geldi.
 

HALDUN DORMEN'İN MACERASI

HALDUN DORMEN'İN MACERASI

Can Do It, My Sugar Dormen'in henüz 20 yaşındayken babasına yazdığı mektupla başlıyor. Binlerce öğrencinin katıldığı tiyatro serüveninin en yakın tanıkları tarafından yüzlerce oyun anlatılıyor.


Yapımcı ve yönetmen koltuğunda Selçuk Metin'in oturduğu belgeselin senaryosunu Zeynep Miraç yazdı. Öte yandan projeyi Demet Evgar seslendirdi.
 

HALDUN DORMEN'DE SÖYLENEN ÜNLÜ İSİMLER

HALDUN DORMEN'DE SÖYLENEN ÜNLÜ İSİMLER

Yapabilirsin, Şeker, belgesel Ali Altuğ, Ayça Bingöl, Atılgan Gümüş, Ayşe Arman, Betül Mardin, Demet Evgar, Duygu Sağıroğlu, Erol Evgin, Erol Günaydın, Fırat Tanış, Göksel Kortay, Gülben Ergen, Hakan Altıner, Halit Ergenç, Hüseyin Gülhuy, İzzet Günay, Kerem Atabeyoğlu, Mehmet Ali Alabora, Mustafa Alabora, Nevra Serezli, Salih Güney, Selçuk Metodu, Suna Keskin ve Zihni Göktay'ın yanı sıra Haldun Dormen'in yakın arkadaşları ve ailesi, anılarını kendi anlatımlarıyla izleyecekler.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum