Haziran ayında nereye gidilir? Haziran ayında gidilecek en güzel yerler nereledir?

Haziran ayında nereye gidilir? Haziran ayında gidilecek en güzel yerler. Tatil sezonunun açılmasıyla birlikte birçok kişi şimdiden güzel vakit geçirebilecekleri seyahat rotaları çizmeye başladı. Farklı destinasyonları keşfetmek ve tüm yorgun günleri geride bırakmak için onlarca seçenek arasından size uygun olanı bulmak aslında çok kolay. Peki Haziran'da nereye gidilir? Yaz aylarında tatile gitmek için en iyi yerler neresidir? Aklınıza takılan tüm soruları burada sizin için tek tek açıkladık...

Haziran ayında nereye gidilir? Haziran ayında gidilecek en güzel yerler nereledir?
15 Haziran 2022 - 19:55 - Güncelleme: 15 Haziran 2022 - 20:12
Son zamanlarda tüm yılın stresini geride bırakıp kalabalık şehir hayatına bir süre ara vermek tek arzumuz. Yaz sezonunun ilk heyecanını yansıtan Haziran ayı ile birlikte herkes yavaş yavaş tatil planlarını yapmaya başladı. Mavi ile yeşilin iç içe geçtiği doğa harikalarına veya tarih kokan coğrafyalara seyahat planları yapabilir, çocuklarınız ve sevdiklerinizle dilediğiniz gibi tatil yapma esnekliğine sahip olabilirsiniz. Klasik tatil konseptine ek olarak farklı deneyimlere de şans vermekten yanaysanız size harika bir önerimiz var! Okulların tatil olduğu ve yıllık izinlerin netleştiği Haziran ayı için son seyahat trendlerine bir göz atalım.

 Haziran ayı ile birlikte herkes yavaş yavaş tatil planlarını yapmaya başladı.

HAZİRAN'DA NEREYE GİDİLİR?

HAZİRAN'DA NEREYE GİDİLİR?

Başka bir şehirde tatil yapmak için zamanınız veya bütçeniz yoksa endişelenmeyin. Şehir turları ile doğduğunuz andan itibaren yaşadığınız bir şehrin farklı yüzleriyle karşılaşabilirsiniz. İstanbul gibi büyük şehirlerde saklı güzelliklere her gün rastlamak aslında sandığınızdan daha kolay. Sadece baktığınız pencereyi değiştirmeniz gerekiyor. 

En güzel yerler nereledir? hakkında gerekli bilgileri sizlere buradan bidireceğiz.

Şehir turları

"Haziran'da İstanbul'da Ne Yapılır?" Öyle diyorsanız öncelikle tarihi turlar için şansınızı kullanmanızı öneririz. Ayasofya Camii, Topkapı Sarayı, Yerebatan Sarnıcı, Dolmabahçe Sarayı gibi tarihi yerleri turist gibi gezebilir, ardından Kapalıçarşı'da alışveriş yapabilirsiniz.

Şehir turları

Ya da Emirgan korusunda Sarı Köşk'te görkemli bir kahvaltı yapabilir, ardından Boğaz turuna katılabilir ve denizin kokusunu içinize çekebilirsiniz.

Emirgan korusunda Sarı Köşk'

Öte yandan adalara gidip bisiklete binebilir, diğer yandan Yunus Dondurmacı'nda geleneksel dondurmanın tadına bakabilirsiniz.

 Yunus Dondurmacı

"İstanbul'dan biraz uzaklaşmam lazım. Daha sakin ve huzurlu bir yol arıyorum" derseniz Çeşme, Bodrum veya Alaçatı yerine daha sakin yerler önerebiliriz. Bu noktada Assos, Şirince, Borabay Gölü veya Cunda Adası'nı tavsiye ediyoruz.

Haziran ayında gidilecek en güzel yerler

Türkiye dışında bir yer arıyorsanız Hallstatt, Bologna, Cook Adaları ve Cotswolds köyleri mükemmel bir seçim olacaktır.

Haziran ayında mavi yolculuklara, rehberli tarihi gezilere veya kamp gününe katılabilirsiniz. Ancak size son bir önerimiz var! Her yıl mayıs sonu ve haziran ortasına kadar Isparta'nın mis kokulu gül bahçelerinde eşsiz bir hazırlık başlar. Gün ışıması ile başlayan gül hasadı sabah 10.00'a kadar tüm hızıyla devam ediyor.

Görsel bir şölen sunan bu deneyimin bir parçası olmak istiyorsanız, Isparta Gül Hasadı - Salda Gölü ve Pamukkale turlarına katılarak hayatınızda bir kez yaşayabileceğiniz bir deneyim yaşayabilirsiniz.

ANIN KEYFİNİ ÇIKARABİLİRKEN MUTLU TATİLLER DİLERİZ!

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum