Anne Sütü Kadar Değerli Hindistan Cevizi Suyu Faydaları Nelerdir?

Anne Sütü Kadar Değerli Hindistan Cevizi Suyu Faydaları Nelerdir? ne gibi bir faydası vardır insan üzerinden. Hindistan cevizi suyu nedir?, Hindistan cevizi suyunun faydaları nelerdir?, Şeker hastaları için Hindistan cevizi suyu hakkında genel bilgilendireceğiz.

Anne Sütü Kadar Değerli Hindistan Cevizi Suyu Faydaları Nelerdir?
10 Mayıs 2022 - 23:16 - Güncelleme: 11 Mayıs 2022 - 02:04

Hindistan cevizi suyu nedir?

Hindistan cevizi suyu, genç bir yeşil hindistan cevizinde bulunan meyve suyudur. Bu su, hindistan cevizi tamamen olgunlaşana ve yenilebilir hale gelene kadar beslemeye yardımcı olur.

Hindistan cevizi sadece Cocos nucifera olarak bilinen palmiye ağaçlarında yetişir. Hindistan cevizinde doğal olarak üretilen su, minimum yağ içeriği içerir. Çoğu insan hindistan cevizi suyunu hindistan cevizi sütü ile karıştırır; ancak, iki sıvı farklıdır ve farklı şekilde işlenir.

Hindistan Cevizi Suyu Faydaları Nelerdir?

Hindistan cevizi suyunun besin değeri

Bir bardak hindistan cevizi suyu aşağıdaki vitamin ve mineralleri içerir.
 • Kalsiyum %6
 • Karbonhidratlar %9
 • lif %3
 • %2 folat
 • Demir 6%
 • Magnezyum %15
 • Manganez %17
 • %2 protein
 • Potasyum %17
 • Pantotenik asit %5
 • Riboflavin %3
 • sodyum %11
 • tiamin %4
 • C vitamini %10
 • B6 Vitamini %3
 • E vitamini %3
 • K vitamini %2
 

Hindistan cevizi suyunun faydaları nelerdir?

1. Şeker hastaları için hindistan cevizi suyu

Şeker hastalığı ile iştahınızı kontrol etmek zorlaşır ve dikkatli olmazsanız farkında olmadan en sevdiğiniz yiyecekleri yiyebilirsiniz. Çok fazla kalori tüketmek, özellikle tip 2 diyabetiniz varsa, sıklıkla yaşamak istemediğiniz yüksek kan şekerine yol açabilir.

Hindistan cevizi suyu şeker içermez ve bu nedenle şeker hastaları için güvenlidir. Aynı zamanda artan iştahınızı kontrol etmeye yardımcı olan bir dizi besin içeren düşük kalorili bir içecektir. Hindistan cevizi suyu, glikozu etkili bir şekilde emer ve kan dolaşımına girmesini engeller. Ayrıca hindistancevizi suyunda bulunan amino asitler gibi bileşikler, insülin duyarsızlığını kontrol etmede önemlidir.
 

2. Hindistan cevizi suyu sizi zayıflatır mı?

Sağlıksız veya zayıf bir metabolizma kilo kaybını engelleyebilir. Metabolizmanızı hızlandırmak için sıvı tüketmeniz gerekir. Bu yüzden hindistan cevizi suyu işi sizin için yapabilir.

Yeşil hindistancevizi içindeki su, sadece yavaş metabolizmayı hızlandırmada etkili olmakla kalmaz, aynı zamanda iştahınızı da azaltabilir. Obez veya aşırı kilolu insanlar için güvenli olan sıfır yağ içeriğine sahiptir. Az kalori içermesine rağmen kilo alımını engeller.


Hindistan Cevizi Suyu
 

3. Hindistan Cevizi Suyu Sindirime Yardımcı Olur

Ne kadar çok sıvı tüketirseniz, sindirimimiz için o kadar faydalı olacaktır. Çoğu durumda sindirim, asidik sıvıların çoğalmasına katkıda bulunan minimum sıvı alımı nedeniyle gerçekleşir ve bu nedenle çeşitli sindirim sorunlarıyla karşılaşırsınız.

Hindistan cevizi suyu tüketmek genel mide sağlığınız için tamamen güvenlidir. Günlük diyetinize dahil ederek, yalnızca gerekli miktarda sıvıyı almakla kalmaz, aynı zamanda hindistan cevizi suyunda bulunan lif hazımsızlığı tedavi etmeye de yardımcı olabilir.
 

4. Yüksek tansiyon için hindistan cevizi suyu

Artan kan basıncı, kardiyovasküler sağlığınızı olumsuz etkileyebilir. Beslenme uzmanları, kan basıncı gibi kronik sağlık durumlarının tedavisi söz konusu olduğunda, besin açısından zengin hindistan cevizi suyunun tüketilmesini önermektedir. Hindistan cevizi suyunda bulunan doğal elektrolitler, yüksek tansiyona katkıda bulunan tüm faktörlerin önlenmesine yardımcı olur.


 

5. Kalp ve damar sağlığı için Hindistan cevizi suyu

Kalp sağlığınızı korumak için uzmanlar kolesterol seviyenizi dengelemenizi önerir. Yakın zamanda yapılan bir araştırma, hindistan cevizi suyunun kötü kolesterol seviyelerini düşürmeye ve iyi kolesterol seviyelerini artırmaya yardımcı olacak bileşiklerle yüklü olduğunu göstermiştir. Bu nedenle hindistan cevizi suyu tüketmek kardiyovasküler sağlığınızı korumak için etkili bir seçenek olabilir.

Kalp ve damar sağlığı için Hindistan cevizi suyu

6. Hindistan Cevizi Suyu Böbrek Sağlığını Korur

Doğru idrara çıkma, sağlıklı böbreklere yol açacak toksik maddeleri, kimyasalları, fazla tuzu vb. vücuttan atılabilir. Diyetinize hindistan cevizi suyu ekleyerek idrar yolu enfeksiyonları da dahil olmak üzere çeşitli böbrek sorunlarını tedavi edebilirsiniz.

Bulaşıcı bakterileri önlemeye yardımcı olan antibakteriyel özellikleri ile böbrek sağlığının korunmasına yardımcı olur. Ayrıca hindistancevizi suyu, böbrek taşlarını etkili bir şekilde eritmek için gerekli olan potasyum içerir.

Hindistan Cevizi Suyu Böbrek Sağlığını Korur

7. Baş ağrısı ve migren için Hindistan cevizi suyu

Sık sık baş ağrısına ve migrene yatkınsanız, taze hindistan cevizi suyu tüketmelisiniz. Tahriş edici baş ağrılarıyla ilişkili problemlerle mücadele etmek için lezzetli bir doğal çözümdür.

Magnezyum migren tedavisi için çok önemlidir. Hindistan cevizi suyu magnezyum açısından zengindir. Her neyse, şiddetli ağrı durumunda, kullanmadan önce doktorunuza danışmanız önemlidir.
 

8. Hindistan Cevizi Suyunun Hamile Kadınlar İçin Faydaları

Hindistan cevizi suyunun faydaları arasında fetüsü beslemek ve vücudu güçlendirmek yer alır. Sadece bir bardak taze hindistan cevizi suyu tüketerek çeşitli temel besin maddelerini alabilirsiniz. Bol miktarda magnezyum, potasyum, amino asitler ve C vitamini içerdiğinden anne adaylarının gün aşırı bir bardak hindistan cevizi suyu içmeleri yeterlidir.

Ek olarak, hindistan cevizi suyu, hamilelik sırasında vücut ağırlığının korunmasına yardımcı olmak için güvenli bir lif kaynağıdır ve düşük kalorilidir.

Hindistan Cevizi Suyunun Hamile Kadınlar İçin Faydaları Nelerdir?

9. Hindistan cevizi suyu cilt durumunu iyileştirir

Hindistan cevizi suyunu düzenli olarak içmeye başladığınızda, kimyasal içerikli güzellik ürünleri ile cildinizin bakımını yapmayı unutacaksınız. Sadece kuru ve hasarlı cildi tedavi etmekle kalmaz, sudaki sitokinler de doğal bir nemlendirici görevi görür.

Bu sitokinler düzenli olarak tüketildiğinde erken kırışıklıkları önler ve pigmentasyonu azaltır. Bunun dışında, taze hindistan cevizi suyunun akne ve cilt tahrişlerini önlemedeki faydaları genellikle tek başına hatırlanır.
 

10. Hindistan Cevizi Suyu Kansere Karşı Korur

Uzmanlar, hindistan cevizi suyu içmenin kanser tedavisine yardımcı olacağını iddia ediyor. Vücudunuzdaki kanserli hücrelerin büyümesini sakinleştirecek kadar güçlü, aktif bir kanser önleyici ajan olduğu kanıtlanmıştır. Ancak kanser tedavisinde hindistan cevizi suyunun faydaları daha fazla araştırma gerektiren bir konudur. Kanser hastaları üzerindeki etkileri için halen birçok çalışma yapılmaktadır.

Hindistan Cevizi Suyu Kansere Karşı Korur

11. Hindistan Cevizi Suyu Yıpranmış Saçları Tedavi Eder

Taze, soğutulmuş hindistan cevizi suyunu yudumlayarak saçınızın durumunu iyileştirebilirsiniz. Bu hoş ve lezzetli su, saç derinizi etkili bir şekilde besleyerek köklerin ve sağlıklı saç tellerinin güçlenmesine yardımcı olur.
 

12. Hidrasyon için hindistan cevizi suyu

Hava ne olursa olsun vücudunuzu nemli tutmak çok önemlidir. Ayrıca hindistancevizi suyundaki besinler hidrasyon solüsyonları olarak çalıştığından, daha az su içenler için çok etkilidir.

Hidrasyon için hindistan cevizi suyu

13. Hindistan Cevizi Suyu Mikroplarla Savaşır

Antimikrobiyal olan hindistancevizi suyu, sizi çeşitli enfeksiyonlardan koruyan hem pozitif hem de negatif bakterileri yok etme potansiyeline sahiptir. Düzenli olarak hindistan cevizi suyu tüketimi ile mikroplara karşı savaşacaksınız.
 

Hindistan cevizi suyu bebeklere verilir mi?

Hindistan cevizi suyunun faydaları arasında anne sütü kadar besinler açısından da zengin olması yer alır. Bu nedenle beslenme uzmanları bebeklere verilmesini önermektedir. Ayrıca, sadece su olduğu için anne sütü kadar zararsızdır.

Hindistan cevizi suyunun bebekler için faydaları, bağışıklık sistemini güçlendirmeyi içerir. Her iki durumda da, bu zararsız içeceği vermeden önce doktorunuza danışmalısınız.

Hindistan cevizi suyunun bebekler için faydaları

Hindistan cevizi suyunun zararları

Hindistan cevizi suyunun içeriği tamamen su olduğu için yan etkisi yoktur. Aşırı tüketim ile ishal gözlemlenmiştir. Bunun dışında güvenle tüketebilirsiniz. Her iki durumda da doktorunuza sormanızda fayda var.

Sizlere vermiş olduğumuz Bu "Hindistan Cevizi Suyu Faydaları Nelerdir?" hakkında yorumlarınızı ve fikirlerinizi lütfen yorum kısmından bizlere bildiriniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 0 Yorum