Kades uygulaması ne oluyor? Kadın Destek Uygulaması Hakkında Bilgiler

Kades uygulaması ne oluyor?, KADES den yeni uygulama yapıldı, 11 dilde hizmet verecek bu dil hizmeti.

Kades uygulaması ne oluyor? Kadın Destek Uygulaması Hakkında Bilgiler
28 Mayıs 2022 - 00:47

Kades uygulamasına ne olacak?

Kades uygulaması ne oluyor?, KADES, kadın ve çocukların maruz kaldığı şiddet ve taciz gibi ufak tefek yanlışların önüne geçmek için kullanıcılara sunulan resmi bir uygulamadır. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanmış, acil bir durumda aklınıza gelecek bir acil müdahale uygulamasıdır.

KADES den yeni uygulama yapıldı, Kadına yönelik şiddete karşı elektronik Gözlemevi ve 2018 yılında hayata geçirilen yeni KADES uygulaması basın mensuplarının beğenisine sunuldu. 400 bin vakaya müdahale eden KADES uygulaması 11 dilde kullanılacak.

İçişleri Bakanlığı tarafından 2018 yılında kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında hayata geçirilen Elektronik Gözlemevi ve KADES uygulaması, Acil Durum ve Güvenlik Koordinasyon Merkezi'nde (GAMER) kadın basın mensuplarına sunuldu. İçişleri Bakanlığı'nın. Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı Kadına Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetle Mücadele Daire Başkanı. Sibel Özdemir ve İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce'ye elektronik kelepçe ve KADES uygulaması hakkında bilgi verildi. Geliştirilen uygulama artık Türkçe, İngilizce, Fransızca, Arapça, Rusça ve Farsça dillerinin yanı sıra İspanyolca, Özbekçe, Kırgızca, Kürtçe, Almanca dillerinin de eklenmesiyle 11 dilde hizmet verecek.

Kades uygulamasına ne olacak?

KADES UYGULAMASI, KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR

Kadına yönelik şiddetle mücadelede örnek bir uygulama olarak sunulan ve ödüllendirilmeyi hak eden KADES, 3 milyon 700.000 kadın tarafından kullanılıyor. Uygulamanın sadece kadınlar tarafından indirildiğini ve kadınlara özel bir program olduğunu belirten İnce, "Uygulamayı indirenler sadece şiddete maruz kalmış kadınlar değildir. KADES uygulaması. Şiddete maruz kalmayan bir kadın sokakta veya yakınında şiddete maruz kaldığında bu uygulamayı kullanan kadınlar hayatlarını kurtarmaktadır. Her kadının KADES uygulamasını indirmesini istiyoruz. Bu yılki hedefimiz 5 milyon kadının bu uygulamayı indirmesi ve gelecekte bu sayıyı artırmayı hedefliyoruz. “Öte yandan yerli ve milli uygulama KADES'in birçok ülke tarafından takip edildiği ve bu sistemi kendilerinin kullanmak istedikleri öğrenildi. Elektronik klemp fonksiyonuna sahip KADES uygulaması ile 1200 vaka takip edilmiştir. 81 ilde mahkeme kararı çıkaran kişilere 580 elektronik kelepçe takıldı.

KADES UYGULAMASI, KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR

ŞİDDETLE MÜCADELE EĞİTİMİNİN BAŞLANGICI

Kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda özellikle erkek çalışanların yoğun olduğu bölgelerde eğitimler başlıyor.

Bu , KADES yeni uygulaması sizlere yararlı gerçekten bir bilgi oldumu eğer sizlere faydamız dokunduysa ne mutlu bizlere. Bu , KADES Programını hiç bir bayanın kullanmamasını nasip etsin. Hiç bir kadına zarar gelmesin Allah Hepsini korsun bu zalim kötü insanlardan. Amin!' , KADES uygulaması hakkında yorum yazmayı unutmayınız.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum