Kahve telvesini sakın atmayın! Bakın Kahve telvesini ne işe yarıyor.

Kahve telvesini sakın atmayın! Bakın Kahve telvesini ne işe yarıyor. Hadi birlikte hemen inceleyelim 7 Başlık ile Kahve telvesini ne işe yaradığını anlatmaktayız.

Kahve telvesini sakın atmayın! Bakın Kahve telvesini ne işe yarıyor.
11 Mayıs 2022 - 19:37 - Güncelleme: 12 Mayıs 2022 - 19:00
Türk kahvesinin avantajlarının, günün herhangi bir saatinde tüketilen, bu da avantajların sayımı ile bitmeyen olduğunu biliyor musunuz? Türk kahvesi ve filtre kahvesi hazırladıktan sonra, ortaya çıkan teli fırlatmak yerine çeşitli alanlarda yeniden kullanabilirsiniz. Kahve telvesi evde yararlı olabilir ve güzelliğinize katkıda bulunabilir. İşte Telven kullanım alanları:
 

Buzdolabında koku olarak kullanın

Küçük bir kapta, buzdolabını rafa yerleştirebilir ve kötü kokuları yok edebilirsiniz. Aynı zamanda, buzdolabına eşit bir karbonat ekleyerek hazırladığınız kahve karbonat karışımını kullanabilirsiniz.

Buzdolabında koku olarak kullanın

Kokulu mumların üretimi sırasında kullanın

Son zamanlarda, evde birçok farklı renkte ve kokuda mum yapmak istiyorsanız veya kalan mumları eritmek ve değerlendirmek istiyorsanız, kahve topraklarını hazırladığınız mumda karıştırabilir ve hoş bir kahve kokusu verebilirsiniz.


Kokulu mumların üretimi sırasında kullanın

Bitkilerinizin tabanına ekleyin

Bahçenizde veya bahçenizde bitkileriniz varsa, zemini zenginleştirmek ve bitkiye ek vitaminrallar sağlamak için kahve alanını zemini karıştırabilirsiniz.

Kahve tohumları magnezyum, potasyum açısından zengindir ve zeminle karıştırıldığında bitkinin beslenmesine yardımcı olur.

Bitkilerinizin tabanına ekleyin

Cildinizde Peeling olarak kullanın

Hassas ve kuru cilt için önerilmemesine rağmen, cilt bakım rutinindeki kaplama kullanıcıları Türk kahve telini birkaç damla zeytinyağı ile karıştırabilir ve Peeling olarak uygulayabilir.


Filtre kahve topraklarını (bunlar daha büyük parçacıklar olduğu için) vücudunuza girmek için az miktarda zeytinyağı ile karıştırabilir ve ölü cildi temizlemek için kullanabilirsiniz.

Cildinizde Peeling olarak kullanın

Tencerelerdeki lekeleri çıkarmak için kullanın

Kahve topraklarını saksılarda kalan lekeleri temizlemek için kullanabilirsiniz. Yemek sünger ve kahve telvesi tencerenizi köpükleyecektir. Ayrıca lekeleri kesme tahtasından çıkarmaya çalışabilirsiniz.

Tencerelerdeki lekeleri çıkarmak için kulanın

Köpeğinizi yıkayarak kullanın

Köpek şampuanınıza eklediğiniz kahve alanı pire ile savaşır ve tüylerini parlak ve sağlıklı hale getirir.


Köpeğinizi yıkayarak kullanın

Selüliti ortadan kaldırmak için kullanın

Taekva kahvesi olan kadınların korkutucu rüya selülitini yok edebilirsiniz. Selülitin, dışarıdan cilde masajda uyuyacağınız kahve zemine çekildiğinden emin olabilirsiniz.

Bunu yapmak için, kalan kahve telini selülit alanlarında düzenli olarak masaj yaparak değerlendirebilirsiniz. Kahve alanına zeytinyağı ve hindistancevizi yağı gibi sabit yağlar ekleyebilir ve masaj sırasında cildi nemlendirebilirsiniz. Evinizde ve cilt bakımınızda kahve topraklarının yeniden kullanılmasını denediğinizde, artık kahve topraklarını çöpe atmayacaksınız.

Selüliti ortadan kaldırmak için kullanın

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum