Kardeşler arası yaş farkı ne kadar olmalıdır? İkinci kardeş ne zaman olmalıdır? Detaylı Anlatım

Kardeşler arasında yaş farkı ne kadar olmalıdır? İkinci kardeş ne zaman olması gerekiyor? bu Başlığımız hakkında tüm bilgileri aşağıda belirtiliyor. İki kardeş arasındaki en iyi yaş aralığı ne olmalıdır?

Kardeşler arası yaş farkı ne kadar olmalıdır? İkinci kardeş ne zaman olmalıdır? Detaylı Anlatım
24 Mayıs 2022 - 11:17
Çocuğuna başka bir kardeşe sahip olmak isteyen ebeveynler, ikinci bir çocuğun varlığını düşünmeye başlar ve ilk çocuğunu nasıl etkileyeceğini merak eder. Uzmanlar, çocukların olası tepkilerine ne yapılması gerektiğini ve nasıl tepki verilmesi gerektiğini açıklayarak yanıtladı. Kardeşler arasındaki yaş farkı ne olmalı? İkinci kardeş ne ​​zaman olmalı?

Kardeşler arası yaş farkı ne kadar olmalıdır?

Tüm vicdanlı ve yetkin ebeveynler ikinci bir çocuk düşündüklerinde, ilk çocuklarına ne yaptıklarını ve karakterinin hazır olup olmayacağını düşünürler. İkinci çocuğun doğumu ile birlikte hayatlarında nelerin değişeceğini, ne gibi problemlerin ortaya çıkacağını veya ne gibi faydalar sağlayacağını, dünyaya ne gibi maddi veya manevi etkileri olacağını düşünmek aslında en temel sorudur. ilk çocuğun buna nasıl yaklaşacağıdır.

 İkinci kardeş ne zaman olmalıdır?

Çocuk doğmadan önce annenin ve yakın çevresinin psikososyal durumunun hem yeni bebeği, hanedeki diğer çocukları ve ebeveyni etkileyeceğini hem de yaşı, kardeş cinsiyeti, aile ebeveynlik tarzı, sosyal çevreyi etkileyeceğini söyleyen uzmanlar. ve bireysel özellikler çok önemlidir.

KARDEŞLER NASIL ETKİLENİR?

KARDEŞLER NASIL ETKİLENİR?

Çocukların muhakeme yeteneğinin 8-9 yaşlarında gelişmeye başladığını anlatan uzmanlar, çocukların bu dönemde doğru ile yanlışı, yanlış ile doğruyu ayırt edebildiğini söyledi. Bu özelliğin gelişiminin 11-12 yıla kadar uzandığı belirtildi.

Özellikle bu dönemden önce 3-6 yaş arası çocuklar anne babalarını rol model alırlar. Bu nedenle, tüm uygun cinsiyet kimlikleri ve karşı cinsten ebeveyne özel bağlar, alınacak hayati değer ve öneme sahip kararların temelini oluşturur. Bu dönemde kardeşlerin varlığı çocuğun anne ve babasına güven duymamasına yol açarken normal gelişimin gerilemesine neden olur. Bu dönemin oyun çağı olduğu ve çocuğun anne-babası ve yaşıtları ile oyun gereksinimini yeterince karşılayabilmesi için anne-babasına olan ihtiyacının devam ettiği vurgulandı.

KARDEŞLER ARASINDAKİ YAŞ FARKI NE KADAR?

KARDEŞLER ARASINDAKİ YAŞ FARKI NE KADAR?

Uzmanlar, 0-6 yaş arası bir çocuğu görmeye gelen bir erkek veya kız kardeşin mutlaka ebeveynlerin dikkatini çekeceğini ve en büyüğün henüz onu yargılayacak olgunluğa erişmemiş olması nedeniyle sorunların ortaya çıkabileceğini söyledi. Bu yaş grubunda okula başlama gibi hayati bir değişiklik olsa da daha fazla ebeveyn ilgisi gerektirebilir. En azından bu dönemden sonra yeni kardeşlerin varlığı çocuk tarafından daha kolay kabul edilecektir. Bu nedenle bir çocuğun 7-8 yaşlarında yeni bir kardeşe sahip olmasının daha sağlıklı olduğu gösterilmiştir. Bu durumda 10 yaşındaki yaşlı ile 2 yaşındaki küçük çocuk arasında daha kalıcı ve daha yakın bağlar gözlemlenebilir.

İKİNCİ KARDEŞ NE ZAMAN OLMALIDIR?

İKİNCİ KARDEŞ NE ZAMAN OLMALIDIR?

Yaş farkı 12-13 yaş sınırlarını aştığında, ergenler çocukluktan yetişkinliğe çıkar. Yeni bir kardeşle bağ kurmak bu genç için daha da zor. Ortak noktaların olmaması ve ergenlik döneminin kendine özgü tepkileri ve sorunları ile doğru yönlendirilmesi gerekirken, tüm dikkatler daha genç olanda olacağı için kontrol edilmesi zor bir dönem olabilir. . Ancak ilgi ve yardım isteyen gencin bebekle daha çok ilgilenmesi kıskançlık duygusunu ortaya çıkaracaktır. Bu nedenle kardeşler arasındaki yaş farkını çok fazla uzatmamak en sağlıklısı olarak kabul edilmiştir.

Kardeşler arası yaş ne kadar olmsı gerekiyor
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum