Neşet Ertaş'ın hayatı film oluyor - Artık Mahkeme son kararını verdi!

Mahkeme son kararını verdi! Neşet Ertaş'ın hayatı film oluyor, Neşet Ertaş; Hayatı boyunca birkaç kez kendisine gelen "hayatının filmini çekme" tekliflerini reddetmiş ve yalnızca belgesel çekilmesine izin vermişti. Ailesinin tüm itirazlarına rağmen mahkeme kararını verdi. Ünlü şair Neşet Ertaş'ın hayatı film olacak.

Neşet Ertaş'ın hayatı film oluyor - Artık Mahkeme son kararını verdi!
13 Haziran 2022 - 00:34 - Güncelleme: 13 Haziran 2022 - 00:35
Neşet Ertaş'ın ailesi, bazı film yapımcıları ve kuruluşlarının merhum Neşet Ertaş'ın hayatını filme almak için ileri sürdükleri fikirleri beğenmedi.
 

MAHKEME İTİRAZI REDDETTİ

Ailenin itirazı üzerine mahkemeye giden dava, temyiz talebini reddetti. Mahkeme, filmin çekimlerinin önünde herhangi bir engel bulunmadığına hükmetti. Yapımcı Mustafa Uslu, halk şairini beyazperdeye taşıyacak.

Mahkeme son kararını verdi

OLAY TARİHİ!

Aile, bu konuda yapılan çalışmaları desteklemediklerini sert bir ifadeyle dile getirdi. Kendilerinden izin alınmadığını ifade eden aile, filmi onaylamadı.


Neşet Ertaş'ın hayatı film oluyor

Ailenin kamuoyuna yaptığı açıklamada, özellikle bu gibi durumlarda duygusal sömürünün kullanıldığı vurgulanarak şu ifadelere yer verildi:
 

Sanki yıllarca birbirinin gözünün içine bakarak sömürülmek yetmezmiş gibi,
- "Çünkü popülerleşen Neşet Ertaş'ı seviyoruz"...


- "Kaliteli ve iyi niyetli bir çalışma olacak"...
- “Abdallar, Anadolu kültürü ve ülkemiz yararına”!!!
- "Başka hiçbir şeyde gözümüz yok"...
Ölümünden sonra da hâlâ ' gibi süslü ve masum sözlerin arkasına saklanarak sömürülmek istenmektedir.

 

KARDEŞİNDEN TEPKİ OLARAK GELDİ!

Neşet Ertaş'ın ablası Nadiye Ertuğrul bu tartışmalara tepki göstererek açıklama yaptı.

Neşet Ertaş'ın ablası Nadiye Ertuğrul

 

"BABAM KABUL ETMEDİ BİZ DE İSTEMİYORUZ"

Filmin çekilmesine karşı olduğunu söyleyen Neşet Ertaş'ın ablası Nadiye Ertuğrul, "Ağabeyim hayatı boyunca film istemedi. Abim filme gerek olmadığını söyledi. Türkiye'ye zaten her şeyi anlattı.' Kabul etmediği filmi istemiyoruz” dedi.

Ayla, Müslüm ve Cep Herkülü filmlerinin yapımcılığını üstlenen Mustafa Uslu'nun yapımcılığını üstlendiği yeni filmin geleceği konuşuluyor: Naim Süleymanoğlu. Ünlü şair Neşet Ertaş'ın hayatı beyaz perdeye yansıyacaktı. Film yönetmeni koltuğunda; Vizontele, Gora ve Aşk Tesadüfleri Sever filmlerinin yönetmeni Ömer Faruk Sorak'ın oturacağı konuşuldu.

Filmde Neşet Ertaş'ı abdal geleneğini sürdüren iki ozan canlandıracak; Usta sanatçının gençlik dönemini Bektaş Dolu'nun, Almanya'dan Türkiye'ye uzanan sanatçının dönemini ise Ramazan Baggül'ün oynayacağı konuşuldu.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum