2022 İçin En İyi 17 Online Video Player Oynatıcı Mp4,Flv,Mpg,M3u8

2022 İçin En İyi 17 Online Video Player Oynatıcı Mp4,Flv,Mpg,M3u8 playerlerin desteği vardır. Online web player oynatıcısı hakkında tüm detaylar;

2022 İçin En İyi 17 Online Video Player Oynatıcı Mp4,Flv,Mpg,M3u8
24 Haziran 2022 - 21:08 - Güncelleme: 24 Haziran 2022 - 21:11
Web siteniz için Online bir video oynatıcı ararken, YouTube ve Vimeo adlarını her şeyden önce duyabilirsiniz. Bunun nedeni, bunların sizin için hazır, hızlı, kolay ve ücretsiz seçenekler olmasıdır. Ancak, video varlıklarınız ve bunların nasıl görüntülendiği üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmak ve kullanıcıların içeriğinizle nasıl etkileşimde bulunduğunu ve onunla nasıl etkileşim kurduğunu öğrenmek istiyorsanız, özel bir HTML5 video oynatıcıya ihtiyacınız olabilir.

Flash tabanlı oynatıcılar artık daha az popüler hale geldi ve HTML5 video oynatıcılar yeni endüstri standardı haline geldi. Web sitenizde sorunsuz entegrasyonu kolaylaştırmak için bu makalede sizin için en iyi Online video oynatıcıları öneriyoruz. Bu medya oynatıcılar, işletme hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak gelişmiş bir pazarlama araç seti sunar.

Ancak bunu yapmadan önce, bir HTML5 video oynatıcısının ne yaptığına bakalım.
 

Online Video Oynatıcı nedir?

HTML5 Video Player , HTML5 video öğesinin üzerinde kontroller oluşturan bir JavaScript kitaplığıdır . Bu, farklı tarayıcılar arasında tek tip bir görünüm sağlar.

HTML5 Online video oynatıcılar, ek eklentiler kullanmadan videoları doğrudan bir web tarayıcısında oynatmanıza olanak tanır. Bir süre önce, videoları yayınlamak için bir Flash oynatıcı yükledik. Ancak HTML5 video oynatıcılar, yerel video oynatıcıları web sitenize entegre etmenin kolay bir yolunu sunar. YouTube videolarını hâlâ yerleştirebilseniz de, videoları ziyaretçilerinize sergilemenin daha kullanışlı bir yolu burada.

HTML5 video oynatıcılarda yalnızca video öğesini kullanmanız gerekir. Oynat ve duraklat gibi işlevler eklemek veya videoyu otomatik olarak oynatılacak şekilde ayarlamak için video boyutu ve kontrol nitelikleri için genişlik ve yüksekliği ayarlayın.


Gelişmiş tarayıcıların çoğu artık HTML5 videolarını destekliyor, bu nedenle Online video oynatma artık hem masaüstü hem de mobil ekranlarda daha rahat.

Özel bir medya oynatıcı mı yoksa açık kaynaklı ve ücretsiz bir medya oynatıcı mı kullanmalısınız?

Açık Kaynaklı Online video oynatıcı vs Propriety medya oynatıcı

Açık kaynak oynatıcılar, lisans satın almanız gereken oyunculara göre bir dereceye kadar avantaj sunar.
 

Maliyet

Açık kaynaklı html5 video oynatıcılar, kullanmanız için ücretsizdir. Hatta kaynak kodlarını değerlendirebilir ve inceleyebilirsiniz.

Özel medya oynatıcılar genellikle yüksek bir fiyata gelir. Ancak, aksi takdirde sizin için önemli bir geliştirme maliyeti gerektirecek birçok özellik ve entegrasyon seçeneği elde edersiniz.
 

Hatalar

Popüler açık kaynaklı çözümler, birlikte geldikleri topluluk desteği nedeniyle daha az hataya ve daha hızlı düzeltmeye sahip olma eğilimindedir.

Uygun çözümler için ilgili ekibe ulaşabilir ve sorunu sizin için çözmelerine izin verebilirsiniz. Bu nedenle uygun bir çözüm seçmeden önce iyi bir müşteri desteğine sahip olup olmadıklarını kontrol etmelisiniz .
 

özelleştirme

Açık kaynaklı ürünler, kişiselleştirme için yüksek bir potansiyele sahiptir. Gördüğünüz hemen hemen her şey özelleştirilebilir, bu nedenle araç benzersiz ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde uyarlanabilir. Çözümlerinin kullanıcılarına yardımcı olmaktan çok mutlu olan küresel bir geliştiriciler ve meraklılar topluluğundan ücretsiz ve anında desteğe erişebilirsiniz.

Özel medya oynatıcılar için, bitmiş ürünü satın alırken özelleştirme üzerinde fazla kontrol sahibi olamayabilirsiniz. Ancak bunlar genellikle önceden yüklenmiş özellikler ve temalarla birlikte gelir ve bu da üzerinde oynamayı çok daha kolay hale getirir.
 

Destek

Açık kaynaklı html5 video oynatıcılarla, uygun belgelere, wiki'lere, haber gruplarına, e-posta listelerine ve bir aksaklıkla karşılaştığınızda canlı sohbet seçeneğine sahip olursunuz.

Uygun medya oynatıcılarla, hizmetleri satın aldığınız ekibin desteğini alırsınız. Sorunlarınızla birden fazla belge, video vb. inceleme zahmetine girmeden ilgilenirler. Bu, teknoloji konusunda bilgili olmayan veya düşük bant genişliğine sahip kişiler için idealdir.
 

En İyi 17 Online Video Oynatıcı

Ardından, HTML5 oynatmayı destekleyen en iyi Online video oynatıcılara bakalım.
 

1. Video.js

VideoJS, otomatik oynatma ve önyükleme gibi temel oynatma seçenekleri gibi özellikler içeren ücretsiz ve açık kaynaklı bir Online video oynatıcıdır. VideoJS, içeriğinizin en iyi şekilde görünmesini sağlamak için tarayıcılar arası tutarsızlıkları gidermek için JavaScript kullanır. Ayrıca eski IE sürümlerinde HTML5 etiketleri için destek ekleyebilir ve altyazılar ve tam ekran görüntüleme gibi işlevler sunabilir.

Diğer göze çarpan özellikler, eklentilerin yardımıyla VideoJS'de tanıtılabilir. Google Analytics'i her zaman oynatıcıdan izleyebilir, oynatıcı kontrollerine markanızı ekleyebilir ve Chromecast desteği sunabilirsiniz.
 

2. Vdoşifre 

Vdocipher, videoları güvenli hale getirmek için DRM şifreleme güvenliğinin ek avantajına sahip bir HTML5 video oynatıcı sağlar ve indirilmelerini/korsanlıklarını önleyerek video korsanlığını durdurur . VdoCipher, Online bir video oynatıcıda DRM şifreli oynatmayı oluşturmak için açık kaynaklı bir temel olarak Dash'i kullandı.

Oynatıcı, Çoklu kalite seçenekleri, Uyarlanabilir oynatma, Duyarlı tasarım, Çok dilli altyazılar, İleri/Geri Sar seçenekleri, farklı renklerde çeşitli oynatıcı temaları gibi işlevleri destekler.

Eklenen bazı komut dosyalarıyla, VdoCipher oynatıcısı üzerinden düğmeler/formlar vb. gibi CTA'lar da ekleyebilirsiniz. vdocipher.com'da 30 günlük ücretsiz deneme sürümü mevcuttur.

Vdocipher , videolarınızı en sorunsuz ve güvenli şekilde yayınlamanıza olanak tanıyan güvenli video barındırma hizmeti de sunar. Kendi video platformunu oluşturmak isteyen herkes için idealdir .
 

3. Akış oynatıcısı

Flowplayer, FLV veya MP4 videolarını sayfalara ve gönderilere dönüştürmek için ücretsiz ve kullanımı kolay bir alternatiftir. Flowplayer, MP4 filmlerin yanı sıra mobil cihazlarda da koruma sağlar. Oturum açmış yöneticiler için video kodlamasının otomatik olarak kontrol edilmesine yardımcı olur . Videoların başında ve sonunda markalama uygulayabilirsiniz. Ayrıca, kullanıcılar tek bir sayfada sınırsız sayıda örneğin keyfini çıkarabilirler.

Diğer birkaç özellik, pahalı eklentiler kullanmadan Google Analytics, Altyazılar, Ağır çekim, Yerel tam ekran, Klavye kısayolları, Rastgele arama, Retina için hazır, İşaret Noktaları vb. içerir. Ayrıca video zekası ve video reklam desteği, Amazon S3 ve diğer CDN'ler için tam destek, Flash yedeği ve yüksek verimlilik ile birlikte gelir.
 

4. Projekktor Online video oynatıcı

Projekktor, açık kaynaklı bir Online video oynatıcı olarak kullanılabilen, kendi kendine barındırılan bir ortamdır. GPLv3 altında yayınlandı ve JavaScript kullanılarak yazılmıştır. Projekktor, bir dizi güçlü özellik sunarken tüm uyumluluk sorunlarını ve tarayıcılar arası sorunları etkin bir şekilde yönetir.

Bu HTML5 video oynatıcının temel özellikleri, en sevdiğiniz videoyu oynatmanın en iyi yolunun otomatik olarak algılanması, etkileyici ve çekici estetiği ve kullanıcı dostu davranışı, tutarlı performansı ve yüksek güvenilirliğidir.

Projekktor kitaplığı özellikleri arasında ayrıca videodan önce gösterilen ve videodan sonra gösterilen reklamlar, RTMP destekli Flash yedek, oynatma listesi oluşturma ve gerçek tam ekran bulunur.
 

5. jOyuncu

jPlayer, JavaScript ile yazılmış ücretsiz ve açık kaynaklı bir medya kitaplığıdır. jPlayer, bir jQuery eklentisi aracılığıyla platformlar arası video ve sesin web sitenizin sayfalarına hızlı bir şekilde dokunmasını sağlar. Bütünsel API'si, jPlayer çevresindeki aktif ve ilgi çekici açık kaynak topluluğu desteği genişlettiği için yenilikçi medya çözümlerini destekler.

Tüm bileşenleri indirmek ve gerekli dosyaları kurulum için belirli yola kurmak için sorunsuz bir şekilde PHP paketi kurabilirsiniz.

jPlayer'ın özellikleri arasında kolay kurulum, kapsamlı belgeler, genişletilebilir mimari ve çapraz tarayıcı desteği, eklentiler, özel dış görünüm seçenekleri vb. bulunur.
 

6.  kat

Plyr, hafif, basit ve özelleştirilebilir bir Online video oynatıcıdır. HTML Vimeo ve YouTube oynatıcıları için destek sunar. Büyük video dosyalarının sorunsuz işlenmesini sağlayan hafif yapılandırması nedeniyle hem uzmanlar hem de yeni başlayanlar çevrelerinde popülerdir. Plyr, projenin sorunsuz tamamlanmasına yardımcı olan kullanışlı öğelerle işleri sezgisel olarak kolaylaştırır.

Plyr'ın özellikleri arasında erişilebilirlik (VTT altyazıları ve ekran okuyucular için tam destek sunar), sunucuda fazla yer kaplamayan hafif bir oynatıcı, çeşitli özelleştirme seçenekleri, herhangi bir ekran boyutuna uyacak şekilde yanıt verme, akış ve ses biçimleri için destek bulunur.
 

7. Işıltı

Afterglow, HTML5 video oynatıcıyı kapatılabilen özelliklerle entegre etmek kolaydır, böylece bunları kullanmak zorunda kalmazsınız. Güzel bir şekilde kaydedilebilen, yapılandırılabilir, kendi kendini entegre eden, açık kaynaklı bir Online video oynatıcıdır. 

Afterglow'un göze çarpan birkaç özelliği, tarayıcılar arası uyumluluğu (tüm büyük tarayıcılarda ve cihazlarda çalışır ve IE'yi IE9'a kadar destekler), hemen değiştirme, tam yanıt verme (tasarımınıza mükemmel şekilde uyar) ve çözünürlük değiştirme yetenekleridir (bir videolarınızı HD ve SD olarak sunmanın kolay yolu).

Bu Online medya oynatıcıyla ilgili bir başka harika şey de, doğrudan entegrasyona yardımcı olan güzel bir sihirbazdır. Videolarınızı nerede barındırmak istediğinizi onlara bildirirseniz, size komut dosyalarını içeren adımları verirler.
 

8. MediaElement.js

Bu, video etiketini tek bir H.264 dosyasıyla kullanmanızı sağlayan bir jQuery eklentisidir. Online video oynatıcınız HTML5'i desteklemiyorsa MediaElementJS, oynatıcıyı Fash veya Silverlight tabanlı bir oynatıcıyla değiştirir. Ücretsiz ve açık kaynaklı olduğu için herkes bu ürünün geliştirilmesine katkıda bulunabilir.

Standart oynatma kontrolleri, tam ekran video görüntüleme, dış görünüm gibi daha standart ve istenen özellikleri destekler ve ayrıca benzersiz özellikleri desteklemek için bir eklenti mimarisine sahiptir. Bu gelişmiş özellikler arasında otomatik çeviri (Google Translate ile), ileri atlama, geri atlama, döngü, videodan sonra (video bittikten sonra özel HTML'yi sergileme) ve oynatma sırasında videodan alınan eşleşen renklerle videoyu çerçeveleyen sanal arka ışık bulunur ( yalnızca HTML5 video oynatıcı ile kullanılabilen bir özellik).
 

9. JW Oyuncu

JW Player, HTML5 video oynatımı için destek sağladı. Oynatıcı, içeriğin erişilebilirliğini ve HTML5 videolarının yanıt verebilirliğini artıran çok çeşitli özelliklerle tamamen özelleştirilebilir.

JW Player, eksiksiz bir HTML5 video kontrolleri paketi sunar. Ayrıca YouTube'un Online video oynatıcısına alternatif olarak uyumludur. JW Player ayrıca çok çeşitli kullanıcı tanımlı temaları destekler. Eklentileri, daha popüler CMS sistemiyle tutarlıdır ve entegrasyonu daha kolay ve hızlı hale getirir.

Bu Online medya oynatıcı ayrıca, kullanıcıların video içeriklerinin web sitesinde ne kadar iyi performans gösterdiğini, etkinleştirilmiş parola korumalı paylaşımı, reklamları planlamasını, video galerisi oluşturmasını ve daha fazlasını görmelerini sağlayan gelişmiş analitik özelliklere sahiptir. Diğer özellikler arasında altyazılardan reklam bağlantılarına, sosyal paylaşım seçeneklerine vb. kadar çeşitli eklentiler bulunur. 
 

11. Herkes İçin Video

Bu, HTML5 ve Flash videolarını gömmek için en eski çözümlerden biridir ve özellik seti ve kullanılabilirliği açısından da basittir. HTML5'i kullanan temel bir işaretleme setinden ve mevcut olanın başarısız olması durumunda desteklenen bir sonraki nesneye geçme yeteneğinden oluşur. Bu, her HTML5 video kapsayıcı kaynağını içine almak için

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum