Pansiyon nedir? (Konaklama Anlamı Nedir?)

Pansiyon nedir? konaklama, konuk evi anlamına gelir, bilinmesi gereken ve daha detaylı bir bilgi için aşağıdaki maddeye göz atabilirsiniz.

Pansiyon nedir? (Konaklama Anlamı Nedir?)
28 Nisan 2022 - 12:39 - Güncelleme: 12 Mayıs 2022 - 20:28
Pansiyon nedir?, Pansiyon bir tür konukevi veya pansiyondur. Bu terim tipik olarak Kıta Avrupası ülkelerinde, daha önce büyük Avrupalı gurbetçi nüfusa sahip olan Kuzey Afrika ve Orta Doğu bölgelerinde ve Brezilya ve Paraguay gibi Güney Amerika'nın bazı bölgelerinde kullanılır. Emekli maaşları Güney Kore, Japonya ve Filipinler'de de bulunabilir.

Amerika Birleşik Devletleri'nde daha yaygın olan oda ve kahvaltı tesislerinin aksine, emekli maaşları tipik olarak sadece kahvaltı değil, aynı zamanda öğle yemeği, akşam yemeği ve hatta bazen çay sunar. Oda ve her öğün için ayrı ayrı ödeme yapmak yerine, konuklar gecelik konaklama, kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği (tam pansiyon) veya önceki eksi öğle yemeğini (yarım pansiyon) içeren bir plan seçerler.

Bu küçük işletmeler, bir haftadan uzun süre kalan gezginler için özel fiyatlar sunabilir, tarihi binalarda bulunabilir, aile tarafından işletilebilir ve daha sınırlı hizmetler sunmalarına rağmen, genellikle oteller gibi diğer konaklama yerlerinden daha ucuzdur.

"Pansiyon Nedir?" Hakkında ki bilgiler sizin için yararlı bir konu olduysa yorum yazmayı fikirlerinizi bizlere belirtiniz.

Pansiyon

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum