Pomeranian Boo Özellikleri ve Bakımı Nasıl Olur?

Pomeranian Boo Özellikleri ve Bakımı Nasıl Olur? Nasıl bakılır?, Kaç günde bir bakım yapılır?, Pomeranian köpek yavrusu satın almak için kaç aylık olmalıdır? Bu köpekleri bakmak ve bakım süreçleri ne kadar zamanda yapılması gerekiyor.

Pomeranian Boo Özellikleri ve Bakımı Nasıl Olur?
17 Mayıs 2022 - 12:01

Pomeranian Boo Özellikleri

Boo Pomeranie özellikleri açısından, küçük köpekler kategorisine girer ve sadece 1,5 ila 3 kg ağırlığındadır. Tüylerin yapısı uzun ve seyrek. Bu nedenle, kuaföre ihtiyaç duyan bir köpek türüdür. Pomeranian Boo, yüz kuaförünün yüzünün şekline verilen görüntüle yüzleşir ve buna göre tıraş olur. Pomeranian Boo Özellikleri ve Bakımı Nasıl Olur?, Poméranian Boo'nun ortalama ömrü 12 ila 16 yıl arasında değişmektedir. Omuzun yüksekliği 18 ila 24 cm arasında değişir.
Pomeranian köpekler henüz asla değil, yaşlılık oyunlarına hareketliliklerini ve ilgilerini koruyorlar. Bu yüzden hareket halindeki bir köpek. Bu köpekler halka açık yerlerden ve daha büyük köpeklerden korkmuyor. Bu nedenle, hızlı bir şekilde yürümek için yeni yerlere uyum sağlarlar.

Pomeranian Boo Özellikleri


Pomeranian Boo, özellikleri nedeniyle akıllı köpeklerdir. Hızlı bir şekilde yeni siparişler öğrenirler ve 5 aylık yaşına kadar öğretmek istiyorsanız her şeyi öğrenme yeteneğine sahiptirler.

Pomeranian Boo Özelliklerinden bir tanesi Pomeranian Boo yalnızlığı ve yalnız olmayı sevmez. Uzun zamandır yalnız olmak köpeği sapkın bir davranışa yönlendirir: kaygı, saldırganlık ve iç hasar, yalnızlığın en yaygın semptomlarıdır. Buna ek olarak, bu köpekler ve genellikle rahatsız. Barkan bir köpek. Bununla birlikte, bu durumdan kurtulmak mümkündür, köpeğinizi köpek yavrusu döneminde eğitmelisiniz.

Pomeranian Boo özellikleri açısından çok obur ve anhusiastical bir yemek köpeğidir. Bu onu obeziteye maruz bırakır. Beslenme dikkate alınmalıdır. Pomeranian köpekler işlerini uzun süre tutamazlar, bu yüzden genellikle dışarı çıkmalıdırlar.


Pomeranian Boo özellikleri açısından tüylü bakım gerektiren bir köpektir. Bir düğüm oluşursa, düzenli olarak taranmalı ve çözülmelidir. Ya da düzenli olarak kuaföre gitmeli ve tüylerinizi kısaltmalısınız.

Pomeranian Boo

Pomeranian Boo yabancılar için emin değil ve onlara bir saldırı gösterebilir. Evdeki diğer evcil hayvanlar ve küçük çocuklar kabul edemez. Köpek döneminde bir evcil hayvan varsa, buna alışabilir. Aynı şey çocuklar için de geçerli. Ancak, evcil hayvanlar veya eve gelen yenidoğanlarla asla geçinemezler.

 

Pomeranian Boo Tarihi

Pomeranian Boo, Baltık sahilindeki Pomerania'dan sonra atandı. Araştırmacılar, modern Spitz atalarının Kuzey Avrupa'da yaşayan dönmesi için uygundur. Başlangıçta, cins çok daha büyüktü, ancak Alman ve İngiliz yetiştiricilerin çalışmalarını takiben Poméran Boo bugün oldu.

Pomeranian Boo Tarihi

18. yüzyılda, Kraliçe Victoria onu yüksek toplum arasında popüler hale getirdi. İngiliz köpek yetiştiricileri seks yapmaya başladı ve ona Alman cüce veya Spitz adını verdi. 19. yüzyılda Poméranian Boo, Pomeranyalılar olarak sunulduğu Amerika Birleşik Devletleri'ne getirildi. Sonra tüm dünyaya yayıldı.
 

Pomeranian Boo Görünümü

Pomeranian Boo Görünümü

Pomeranian küçük bir köpek türüdür. Üçgen kulaklar, kavisli kuyruk ve kalın bir çift katmanlı kürk vardır. Uzun ve düz kıllı bir yapıya sahiptir. Kafa tarafından kolayca bir kafa olarak ayırt edilebilen bir köpek türüdür.
Pomeranian Boo'nun renkleri siyah, kahverengi, beyaz, turuncu, kum gri, krem, krem, turuncu samur, siyah renk ve oda olabilir (benekli).
 

Pomeranian Boo Eğitimi

Pomeranian boo sadece kararlılık ve bir takım eylemlerle mümkündür. Önemli olan köpeğe nazikçe davranmak ve eğitime acele etmemesidir. Pomeranian Boo'nun özellikler açısından yapmak zor olduğundan, biraz ayrıntılı yapmalısınız.

İlk başta, Pomeranian Boo Puppy inatçı olacak ve sadece istediğinizi yapacak. Bu nedenle, eğitim süreci ertelenebilir. Ancak, her gün antrenman yaparsanız ve gösterilere rağmen her siparişin doldurulduğundan emin olursanız, köpek itaat etmeye başlayacaktır. Dikkatli olmanız gereken, liderin sizin olduğu konusunda ısrar etmek ve köpeğin bunu halletmesine izin vermemek.

Pomeranian Boo Eğitimi

Pomeranian, özellikleri nedeniyle yiyecekleri sever ve her zaman yemek ister. Yani, verdiğiniz eğitim ne olursa olsun, ödülü kolaylaştıracaktır. İstediğiniz bir sipariş verdiğinde ödüllendirin.

Örneğin, köpeğinizi taramak istersiniz ve izin vermezse veya havlamıyorsa, yere indirin, hafifçe onarın ve sakinleşene kadar hareket halinde tutun. Sakinleştiğinizde, övünür ve sırtınıza hafifçe dokunursunuz. Köpek havlama veya tüylü bakımın hareket özgürlüğü üzerinde bir kısıtlamaya yol açtığını ve bu sakin davranışın teşvik ettiğini anlayana kadar egzersizi tekrarlayın.

Köpeğiniz yürüyüş sırasında insanlara veya başka şeylere havlarsa, sakin ve daha az sıkışık yolları seçin ve köpeğinizi ödül yiyecekleriyle tutun. Bir köpek veya başka bir köpeğin yolunuzda geçtiğini gördüğünüzde, "yok" negatif bir panel verin, görsel teması bekleyin ve hayvan size baktığında bir ısırıkla tekrar ödüllendirin. Bu tür alışkanlıkları terk edene kadar bu eğitimi tekrarlayın.

Bu tür örneklerin başlangıçta sizin için zor olacağını biliyoruz, ancak zamanla köpeğiniz ve kendinizi tanımak daha kolay olacak ve istediğinizi elde edeceksiniz.
 

Boo Pomeranian Bakımı

Pomeranian Boo'ya bakmanın ana zorluğu kürk ve dişlerin bakımıdır. Köpek düzenli olarak taranmalı ve özel bir macun kullanılarak, dişlerin düzenli fırçalanması, plakanın oluşumundan kaçınılmalıdır. Dikkatli olmanız gereken şey bunu düzenli olarak yapmak ve evcil hayvanınızı köpek yavrusu almaktır.

Pomeranie köpeklerini her 3 ila 4 günde bir fırçalamak gerekir. Bunu yapmak için, bu Petshops yarışı için özel olarak üretilen bir tarak alabilirsiniz.

Pomeranian boo tüylerini kesenler için lütfen unutmayın! Bu standarda ve bu cins yapısına göre saç kesilmez. Tüylerin kesimi koruyucu tüyün yapısını bozar ve hatta kayıplara neden olur. Ancak Pomeranian boo yetiştiricilerinin çoğu bu köpeklerin tüylerini kesti.

Boo Pomeranian Bakımı

Pomeranian yıkandı mı? Pomeranyalılar ne sıklıkla yıkanmalı?

Pomeranian boo ayda 1 ila 2 kez yıkanmalı veya kirli olmalıdır. Bunu yapmak için, uzun tüylü köpekler için nemlendirici bir şampuana ve canlandırıcı bir saça ihtiyacınız olacak.

Şampuanı 1 ila 5 oranında su ile seyreltin, köpüğe çırpın ve bir süngerle kürk üzerine uygulayın. Bu, temizleyicinin de dağıtılmasına yardımcı olacaktır. Banyodan önce, köpeğin ceketi dikkatlice taranmalı ve düğümler varsa elinde açılmalıdır.
 

Pomeranian Boo Göz ve Kulak Bakımı

Pomeranian Boo'nun gözlerini ve kulaklarını haftada bir kez temizleyin. Bunu yapmak için bir pamuk temizleme losyonuna ihtiyacınız olacak.

Akımın hacmini, rengini ve kokusunu izleyin. Köpeğin gözleri sulamaya başlarsa ve kulaklar koyu bir kaplama ile kaplanırsa, veterinere gitmek gerekir. Bu alerjiler parazitlerin, enfeksiyonların ve sistemik hastalıkların bir göstergesi olabilir.
 

Pomeranian Boo Diş Bakımı

Pomeranian sığır eti dişleri haftada 1 ila 2 kez fırçalanmalıdır. Bunu yapmak için özel bir macuna ihtiyacınız olacak.

Süs köpek ırklarının birçok üyesi gibi, Pomeranian köpekler de diş ve sakız hastalığına eğilimledir. Tartar oluşumunu önlemek için, çiğnenecek kemikler gibi kuru yiyeceklerin Pedshops köpeğine alınması gerekir.
 

Pomeranian Boo tırnak bakımı

Her 2 haftada bir Pomeranian Boo köpeğinden tırnakları kesmelisiniz. Bunu yapmak için, küçük köpek ırkları için tırnak makasına ihtiyacınız var.

Tırnakları kestiğinizde dikkatli olun ve çok derin kesmeyin. Aksi takdirde, kan parmağından gelir ve köpek olumsuz bir deneyime sahip olacaktır. Köpeğinizin tırnaklarını kesemezseniz, veterinerler size uygun fiyatlarla yardımcı olacaktır.
 

Pomeranian Boo Beslenme

Bir Pomeranian Boo Puppy satın alırken ne düşünülmelidir?

Pomeranian Boo alırken, mikro-üst ve pasaport olduğundan emin olun. Köpek çiftliklerini seçebilirsiniz. Köpeğin tüm çizgisine ve nereden geldiğini bakmak kolay olacaktır. Farklı yerlerde köpek satın almak riskli olabilir, çip yok. Köpek saf bir ırk olmayabilir, ciddi cinsiyet kusurlarına sahip olabilir veya daha sonra yaşamda sağlık sorunları olabilir.
Fiyatları karşılaştırın. Pomeranian köpek yavrusu ortalama piyasa değerinden daha ucuz olamaz.

Pomeranian Boo Yavrusu

Üreme, belge eksikliği önererek fiyatı azaltırsa, satın almayı bırakın. Bir şecere ve bir veteriner pasaport dosyasına sahip olmak ucuzdur ve köpeğin maliyetini etkilemez.
Belge isteyin. Doğum belgesi veya aile ağacı dosyası ile veteriner pasaportunu talep ettiğinizden emin olun. En az 3 aylık Pomeranian köpek yavrusu satın almak en iyisidir. Bu, yarışın özelliklerini anlamak için yeterlidir. Daha küçük bir köpek yavrusu satın alırsanız, vücut kürkünün oranlarını ve kalitesini değerlendirmek daha zor olacaktır.
Cinsiyetinize karar verin. Dişi Pomeranian köpekler daha kaprislidir ve çok fazla mevsimsel saç dökülmesine sahip olma eğilimindedir. Erkek Pomeranian köpekler insanlarla ve daha az kayıpla daha dost canlısıdır.

Pomeranian Boo yavrusunu kaç aylık olarak alınması gerekiyor?

Bir Pomeranian Boo satın aldığınızda, köpek yavrusu dikkatlice takip edin. İnsanlarla olan davranışlarına özellikle dikkat edin. Boo'nun Pomeranian yavruları cesur ve meraklı olmalı.

Pomeranian köpek fiyatı boo

Pomeranian köpekler Pandemi döneminde 20.000 TL'ye kadardır. Fiyat aralığının çok açık olması, Lee'ye Pomeranian Boo özellikleri. Yüz Pomeranian Boo Köpekleri daha ilginç ve taze daha fazla ches. Buna ek olarak, Poméranian Boo'nun çok pahalı olduğunu düşünüyorsanız, bu köpekler yazarların saflarına saf olan naif veren bu köpekler. 1 ila 3 yedek yavru. Sonuç olarak, üretim Faval ve Colyteuse'dur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum