Rank Math SEO Eklentisi | Kullanımı ve Ayarları

Rank Math SEO Eklentisi SEO'nun bir parçasıdır. Rank Math SEO Kullanımı ve ayarları hakkında görsel olarak anlatılmakta. Rank Math SEO Ayarları için aşağıdaki ayarlar bölümüne bakınız.

Rank Math SEO Eklentisi | Kullanımı ve Ayarları
10 Nisan 2022 - 01:40 - Güncelleme: 10 Nisan 2022 - 01:43
Rank Math SEO Eklentisi, sitenizin arama motoru sıralaması hakkında fikir ve kontrol sağlamak için 15 farklı özellik modülü arasından seçim yapmanızı sağlayan ücretsiz bir eklentidir.

Örneğin, anahtar kelime sıralamalarınızı izlemek için Search Console modülünü etkinleştirebilirsiniz. Eksik alt ve başlık niteliklerini otomatik olarak eklemek için Resim SEO seçenekleri ekleyin. Çevrimiçi bir mağaza çalıştırıyorsanız, meta veriler eklemek ve arama sonuçlarını bir ürün şemasında görüntülemek için WooCommerce modülünü kullanın.

İyi performans göstermiyor sayfaları tanımlamak için Rank Math SEO analiz aracını kullanabilirsiniz. Sitenizin sıralaması üzerinde etkisi olan 30 farklı faktörü kontrol eder ve bunları geliştirmek için atabileceğiniz eyleme atılabilir adımlar sunar.

Bu eklenti, tam uyumluluk için WPML SEO tutkal eklentisini gerektirir.

Rank Math SEO Pro, WPML ile de uyumludur.
Rank Math SEO kullanımı ve ayarları hakkında genel bilgi aşağıdaki metinimizde yer alıyor.

 

Rank Math SEO Eklentisi 

Rank Math SEO Eklentisi, herhangi bir web sitesi için en tutarlı trafik kaynağıdır. Her web sitesi sahibinin SEO'larını geliştirmek ve web sitelerine daha fazla trafik çekmek için ihtiyaç duydukları SEO araçlarına erişmesine yardımcı olmak için bir WordPress SEO eklentisi olan Rank Math SEO'yu oluşturduk.

SEO, kişinin web sitesi için en iyi ve en tutarlı trafik kaynağı olabilir, ancak tuhaflıkları olmadan değildir. Gönderilerinizi optimize etme işlemi bazen içeriği gerçekten yazmaktan daha fazla zaman alabilir. Her zaman web siteniz için SEO cephesinde daha fazlasını yapabileceğinizi düşünüyorsanız, ancak zamanınız yoksa, Rank Math SEO aradığınız şeydir.

Akıllı özelliklere ev sahipliği, daha önce ulaşılandan en iyi SEO yeteneklerini elinize getirir. Rank Math SEO Eklentisi Akıllı otomasyon özellikleri, sadece birkaç tıklamayla tüm seo ekibinin gücünü verir. MyThemeShop ekibi tarafından iyi düşünülmüş bir tasarım, güçlü özellikler ve yılların gelişimi Rank Math SEO'yu, trafiği artırmaya yardımcı olmak için SEO oyun alanını sizin lehinize seviyelendirecek oyun değiştiren bir SEO eklentisi haline getirir.
 

Rank Math SEO Eklentisi Genel Ayarları

Rank Math SEO Ayarları, Bu öğreticide, Kademe Matematiği'ndeki Genel Ayarlar hakkında bilgi edineceğiz. Genel Ayarlar, web sitenizin genel SEO ayarları çabalarını ve bağlantılarınızı, resimlerinizi ve diğer birçok şeyi etkileyen ayarları içerir.


Bu nedenle, Genel Ayarların ne olduğunu, ne yaptıklarını ve en iyi sonuçlar için nasıl yapılandırılacağını anlamak önemlidir.

Hadi başlayalım.

Rank Math SEO Ayarları;
Rank Math'in Genel ayarlarına WordPress menüsünden ulaşabilirsiniz. Rank Math SEO Eklentisi'nin menü girişinin üzerine gelin ve görüntülenen seçeneklerden Genel Ayarlar'ı seçin.

Rank Math SEO Eklentisi

Kullanımı oldukça çok basittir.
Oraya vardıktan sonra, Genel Ayarların diğer birçok ayara veya bölüme ayrıldığını fark edeceksiniz. Bu, aradığınız ayarı daha hızlı bulmanıza yardımcı olmak içindir.

Rank Math SEO eklentisi

Ayarları bulmak için soldaki bölümleri kullanabilirsiniz ve ne aradığınızı biliyorsanız daha da hızlı olan kullanışlı bir arama çubuğu da dahil ettik. Şöyle yapılır.

Rank Math SEO Eklentisi

Her neyse, tercih ettiğiniz yöntemi kullanmalısınız. Ve bu makalede açıklanan ayarlardan herhangi biri ekranınızda kullanılamıyorsa, bazı ayarlar yalnızca Gelişmiş Mod'da kullanılabildiğinden, Kademe Matematiğinin Gelişmiş Modunu kullanıp kullanmadığını kontrol edin. İşte Tüm ayarlar Rank Math'in Genel Ayarları'nda. Rank Math SEO Ayarları SEO'da çok önemli bir yeri vardır.

Ayarların bu bölümüne götürülecek bağlantılardan herhangi birini kolayca tıklayabilirsiniz.

Bağlantılar bölümüne başlayalım.

Rank Math SEO Eklentisi

RANK MATH SEO TÜM RAKIPLERINI YENER, EN İYİ SEO EKLENTİSİ.


Rank Math SEO eklentisine özel özelliklere bakın ve Rank Math SEO'nun neden WordPress için muhtemelen En İyi SEO Eklentisi olduğunu anlayın.
 

Kurulum Sihirbazı (Takip etmesi kolay)

Sıralama Matematik SEO pratik olarak kendini yapılandırır. Rank Math SEO, WordPress için SEO'yu mükemmel bir şekilde ayarlayan adım adım kurulum ve yapılandırma sihirbazına sahiptir.
 

Google Şema İşaretleme aka Rich Snippets Entegre

Yapılandırıcı Google Şema İşaretleme, diğer adıyla Rich Snippets, Rank Math SEO sayesinde artık kolay. Derecelendirme Şeması da dahil olmak üzere 16'dan fazla Şema İşaretleme türü, diğer adıyla Zengin Parçacıklar desteğiyle, gönderilerinizi yalnızca birkaç tıklamayla optimize edebilirsiniz. Ayrıca, eklentideki SSS Şeması aka SSSPage Şema Bloğu ve Nasıl Aka Şema Bloğu'nun da yer aldığı bir yerdir.
 

Sınırsız Anahtar Kelimeleri Optimize Edin Diğer eklentilerin

Aksine Rank Math SEO, gönderilerinizi gönderi başına sınırsız odak anahtar kelimeleri için optimize eder. Bu filtreyi ekleyerek artırın.
 

Rank Math İçerik AI

Rank Math SEO Eklentisi, içerik yazmanıza yardımcı olmak için yapay zekayı kullanan İlk ve TEK SEO eklentisidir. SEO dostu içerik oluşturmak için kişisel yapay zeka asistanınız. İçerik yapay zekamız tüm rahatsızlıkları yazmaktan çıkarır. Yazdığınız içeriğin sadece ziyaretçileriniz için değil, arama motorları (SEO) için de harika olmasını sağlar. Dereceli SEO için optimize edilmiş içerik yazmak için Rank Math SEO Eklentisi İçerik Yapay Zekası'nın nasıl kullanılacağını öğrenin.
 

Google Search Console Entegrasyon

Sıralaması Matematik SEO, Google Search Console ile entegre olarak ve web sitenizle ilgili önemli bilgileri wordpress'in içinde görüntüleyerek size bir ton zaman kazandırır.
 

Google Anahtar Kelime Sıralaması

Rank Math SEO Eklentisi ile anahtar kelime sıralamalarınızı Google'da takip edebilirsiniz.
 

Google Analytics Entegrasyon

Sıralaması Matematik SEO, Google Analytics komut dosyasını herhangi bir yere manuel olarak yapıştırmadan yüklemek için tek tıklamayla bir çözüm sunar. Oturum açmış kullanıcıları da hariç tutabilirsiniz.
 

En İyi Ayarlar Önceden Seçilmiş

Bir SEO eklentisini yapılandırmak zaman alır ve kafa karıştırıcı olabilir. Rank Math SEO, çoğu web sitesi için ideal olan ve gerekirse değiştirilebilen en uygun varsayılan ayarlarıyla sizi sorundan kurtarır.
 

LSI Anahtar Kelime Aracı Entegre

Sıralama Matematik SEO'nun entegre LSI anahtar kelime aracı, gönderilerinize daha fazla trafik çekmenize yardımcı olan odak anahtar kelimenizin birden fazla anahtar kelime varyasyonunu sunar. Ücretsiz hesap gerekli.
 

Sosyal Görüntülerde

Yer Paylaşımı Simgeleri Ekle Matematik SEO, küçük resme bir GIF veya video simgesi kaplama seçeneği sunarak sosyal küçük resimlerin mıknatısları tıklamasını sağlar.
 

Gelişmiş SEO Analiz Aracı

Tek bir tıklama ile Rank Math SEO, web sitenizin SEO denetimini gerçekleştirebilir.
 

30 Detaylı SEO Testi

Sıralama Matematik SEO, 30 detaylı SEO testi ile web sitenizin SEO'sunu tamamen süper şarj etmek için tasarlanmıştır. Ücretsiz hesap gerekli.
 

Modül Tabanlı Sistem

Sıralaması Matematik SEO, her biri ihtiyaçlarınıza göre etkinleştirilebilen veya devre dışı bırakılabilen, size ekstra hız ve kontrol sağlayan modül tabanlı bir sistemle tasarlanmıştır.
 

Akıllı Yönlendirme Yöneticisi

Sıralama Matematik SEO'nun yerleşik akıllı yeniden yönlendirme yöneticisi, uygun ölçekte yönlendirmeler oluşturmanıza, yönetmenize, silmenize, etkinleştirmenize veya devre dışı bırakmanıza yardımcı olacaktır.
 

Yerel İşletme SEO

Sıralaması Matematik SEO, hem Global web siteleri hem de yerel web siteleri tarafından kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Yerel SEO özellikleri ile yerel siteler Google'ınki gibi arama motoru sonuçlarında öne çıkabilir ve daha fazla trafik çekebilir.
 

SEO Optimize Edilmiş

Sıralama Matematik SEO, tema Schema.org kodlamayı desteklemese bile, SEO için optimize edilmiş tüm web sitelerinde görüntüleyebilir.
 

404 Monitor

Rank Math SEO, daha iyi bir kullanıcı deneyimi için 404 hatayı bulmanıza ve çözmenize yardımcı olan yerleşik bir 404 hata monitörüne sahiptir.
 

Derin İçerik Analizi Testleri

Sayfa İçi SEO, Rank Math SEO'nun derin içerik analizi ve hassas SEO önerileri ile artık bir gizem değil.
 

Dahili Bağlantı Önerileri

Sıralama Matematik SEO, mevcut yayınlarınızdan dahili bağlantı için web sitenizden diğer gönderileri akıllıca önerir ve SIP'lerde daha yüksek sıralama şansını artırır.
 

Rol Yöneticisi

Web sitenizi birden fazla çalışanınız yönetse bile, rol yöneticisi ile Rank Math SEO'da her birinin neye erişmesi gerektiğini tam olarak kontrol edebilirsiniz.
 

Çoklu Site Hazır

İster tek bir WordPress web sitesi ister tüm bir site ağı çalıştırın - sizin için hazırız. Rank Math SEO, WordPress Multiuser projesini (WPMU) tam olarak destekler.

ve diğer SEO eklentilerinde yavaş yüklemeye kıyasla hafif Koda sahiptir.
Diğer eklentilerden önemli ölçüde daha fazla özelliğe sahip olsa bile, Rank Math SEO inanılmaz derecede hızlı yüklenir ve web sitenizi her zaman hızlı tutar.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum