Ruj Dışında 10 Doğal Ruj; Siyah Dudaklara Elveda Deyin! - Dudakları Doğal Renge Geri Getirme, doğal kırmızı renk kalır

Ruj Dışında 10 Doğal Ruj; Siyah Dudaklara Elveda Deyin! - Dudakları Doğal Renge Geri Getirme, doğal kırmızı renk kalır. Ruj Kullanmadan en doğal dudaklara sahip olunuz?

Ruj Dışında 10 Doğal Ruj; Siyah Dudaklara Elveda Deyin! - Dudakları Doğal Renge Geri Getirme, doğal kırmızı renk kalır
10 Haziran 2022 - 20:27 - Güncelleme: 10 Haziran 2022 - 20:28
Dudaklar vücudun ne kadar güzel olduğunu belirleyen en önemli kısımdır, buna inanabiliyor musun? Yüzünüze yapacağınız makyaj ne kadar mükemmel olursa olsun, seçtiğiniz ruj rengi birbiriyle uyumlu değilse boşuna olacaktır. Ancak, özellikle kuru veya hassas dudaklara sahip olanlarınız için her gün ruj sürmek iyi değildir. Özellikle doğal dudaklarınız biraz siyahımsıysa, hafif bir solgunluk bile çok rahatsız edici bir görüntü olacaktır.

Hipwee İpuçları, nasıl güzel kalabileceğinizi ve dudak cildinize zarar vermeyeceğinizi düşünmek yerine, dudaklarınızın doğal olarak nasıl kırmızı görünmesini sağlayacağınız konusunda size bazı önerilerde bulunacak.

Bu, ruj süremeyeceğiniz anlamına gelmez, bu doğal dudak balsamı, her gün ruj sürme olasılığınızı azaltır.

 

1. Hindistan cevizi yağını hava soğukken uygulayın, böylece dudaklar nemli kalır ve doğal kırmızı renk kalır

Dudaklar nemli kalır ve doğal kırmızı renk kalır

Dudak kremi yerine hindistancevizi yağı kullanabilirsiniz . Yatmadan önce dudaklarınıza sürmeniz yeterli.

Hindistan cevizi yağı kullanarak cilt bakımı en iyi hava soğukken yapılır. Soğuk hava genellikle dudaklarınızı daha kuru yapar ve hindistancevizi yağı onları tekrar nemlendirir.

 

2. Yine bal kazanıyor! İçeriğindeki C vitamini ve nemlendiricisi dudaklarınızı her gün şımartacak.

Dudaklarınızı her gün bal Sürünüz

Bal, dudaklarınızı pürüzsüzleştiren ve doğal pembe renginizi geri kazandıran doğal bir nemlendirici bileşendir . Yatmadan önce bal uygulayın ve uyandığınızda ılık suyla durulayın. Dudaklarınızın doğal olarak pembe olması için her gün yapın . Yoğurtla da karıştırabilirsin, biliyorsun!
 

3. Limon sadece siyah teni aydınlatmakla kalmaz, aynı zamanda siyahımsı dudaklarınızı da kızarır.
 

Siyahımsı dudaklarınızı sürünüz

Limon, siyah cildi aydınlatmak için en sık kullanılan doğal bir bileşendir. Ve işin sırrı, siyah dudaklarınızı tedavi etmek için de kullanabilirsiniz!

Yöntem çok kolay, sadece bir limon sıkın ve suyunu dudaklarınıza uygulayın. Bu rutini 1-2 ay boyunca her gün yapın.

İkinci olarak limon dilimlerinin üzerine şeker serpin ve limon dilimlerini dudaklarınıza yapıştırın. Bu yöntem ölü deri hücrelerinin yerini alacak ve dudaklarınıza daha parlak bir renk verecektir.

 

4. Aloe vera jelinden doğal kırmızı dudaklar elde edebilirsiniz. Hatta dudaklardaki tahrişin de üstesinden gelebilir.


Aloe vera jelinden doğal kırmızı dudaklar

Sık sık çatlamış dudaklarınız veya başka cilt sorunlarınız mı var? Aloe vera jeli, hassas dudaklarınızı tedavi etmek için en iyi seçimdir. Üç gün boyunca yatmadan önce aloe vera jeli sürmeniz yeterli. Dudaklarınız tekrar kırmızı ve sağlıklı olacak.

 

5. Üç malzeme karışımı ile dudaklarınıza ekstra bakım yapın; elma sirkesi, limon suyu ve bal


Elma sirkesi, limon suyu ve bal

Elma sirkesi dudaklarınızı daha parlak hale getirmek için etkilidir. İşin püf noktası, elma sirkesini bal ve limon suyuyla karıştırmalısınız. Sonuç olarak dudaklarınız hem daha sağlıklı olacak hem de normalden daha parlak görünecektir.

 

6. Dudak Kremi yerine bir alternatifiniz olsun ister misiniz ? Kabartma tozundan doğal bir macun yapmayı deneyin!

Kabartma tozundan doğal bir macun yapmayı deneyin!


Yağışlı veya kuru mevsimde, kabartma tozu ile dudak bakımı, dudaklardaki tahriş veya ağrıyı hafifletmeye yardımcı olabilir. Kabartma tozu, ovma olarak kullanıldığında ölü deri hücrelerini de temizleyebilir .

Bir macun yapmak için kabartma tozunu suyla karıştırın ve ardından dudaklarınıza uygulayın. Dudak kremi kullanıyormuş gibi hissettiriyor.


 

7. Dudaklarınızın doğal kırmızı rengini geri getirmede etkili olan salatalık dudak maskesinin serinliğini hissedin.

Dudaklarınızın doğal kırmızı rengini geri getirme

Cildi aydınlatmak için yaygın olarak kullanılan doğal bir bileşen salatalıktır. Dudaklar için kullanırsanız faydaları aynı olacaktır. Yöntem de çok kolay, sadece bir salatalığı incecik kesin ve her gün beş dakika dudaklarınıza yapıştırın.


Sağlıklı ve nemli dudaklar artık hayal değil!

8. Gül suyu kullanırsanız, siyah dudaklarınızın yerine pembe renk doğal olarak görünecektir.


Gül suyu kullanırsanız, siyah dudaklarınızın yerine pembe renk doğal olarak görünecektir.

Gül suyunun 3 faydası vardır: soğutma, soğutma ve nemlendirme. Gül suyu ayrıca koyu ten yerine dudaklarınızda doğal bir pembe renk ortaya çıkarabilir.


Bir damla gül suyunu birkaç damla bal ile karıştırdıktan sonra dudaklarınıza uygulayın ve günde 3-4 kez tekrarlayın. Maksimum sonuç için bal ile de karıştırabilirsiniz. 15 dakika dudaklarınızda bırakın, ardından su veya peçete ile durulayın.
 

9. Daha mükemmel doğal kırmızı dudaklar için zeytinyağı kullanmayı unutmayın, yatmadan önce uygulayın.

Daha mükemmel doğal kırmızı dudaklar için zeytinyağı
Zeytinyağı kullanarak dudaklarınız daha canlı ve canlı görünebilir. İçeriğindeki besinler dudaklarınızı doğal olarak daha nemli ve sağlıklı hale getirerek daha yumuşak görünmesini sağlar.

Yatmadan önce dudaklarınıza birkaç damla zeytinyağı sürün veya ölü deri hücrelerini (peeling) atmak istiyorsanız önce şekerle karıştırın.

 

10. Ölü cilt hücreleri nedeniyle dudaklarınızda siyah renk var, şeker kullanarak her şeyi kaldırabilirsiniz.

Dudaklarınızda siyah renk var, şeker kullanarak her şeyi kaldırabilirsiniz.

Dudaklarınızı siyah gösteren şey ölü deri hücreleridir ve şeker bu ölü hücreleri yok edebilecek en iyi çözümdür. Şekeri doğal bir dudak peelingi olarak kullanabilirsiniz . Maksimum fayda için şekeri tereyağı , bal veya diğer doğal malzemelerle karıştırabilirsiniz.


Ruj veya dudak kremine zaten bağımlıysanız sorun değil, bu gerçekten iyi. Ama dudakların için de bu önemsiz tedaviyi unutma, tamam mı? Haydi koyu ve sağlıksız dudaklara erken yaşlardan itibaren engel olun!

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum