Seren Serengil için hapis istemi verilecek

Seren Serengil için hapis istemi hakim karar verecek mi?, Seren Serengil hakkında güncel anlık bilgileri buradan ulaşabilirsiniz.

Seren Serengil için hapis istemi verilecek
10 Nisan 2022 - 12:24 - Güncelleme: 22 Mayıs 2022 - 21:28

Seren Serengil için hapis istemi 


Seren Serengil için hapis istemi, Bir önceki celsede zorla getirilen sanık Seren Serengil, ilk kez Beykoz 4. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya katıldı.

Duruşmada müdahil Gülnoza Mamatova'nın avukatı Ali Çezik de hazır bulundu.


Duruşmada ilk kez savunmaya geçen Serengil, müdahil Mamatova ile sözlü olarak tartıştıklarını ancak fiziksel şiddet veya saldırıda bulunmadığını söyledi.

Seren Serengil için hapis istemi verilecek, Seren Serengil 43 yaşında olduğunu ve asistanının yaklaşık 100 kilo olduğunu açıklayan Serengil, hasta olduğu için fiziksel saldırı yapmasının mümkün olmadığını söyledi.

Sanık Seren Serengil, olay günü evde dezenfeksiyon firmasından ajanların da bulunduğunu söyledi. Gitme isteği doğrultusunda korona nedeniyle toplu taşıma aracının bulunmadığı göz önüne alındığında, istediği noktada bıraktığım kamera kayıtlarıyla sabitlendi: "Eğer olay olduysa neden kimseden yardım istemedi. ? Suçlamaları kabul etmiyorum, beraatımı istiyorum."

 

CEZA VERİLMESİ DURUMUNDA KAMU YARARINA ÇALIŞMAYI KABUL ETTİ

Mahkeme, sanık Serengil'e, suç işlediği kanaatine ulaşılması ve ceza verilmesi halinde, cezasının seçenek yaptırımlara çevrilmesini talep edip etmediği ve özellikle gönüllü olarak kamuya yararlı bir işte çalıştırılmayı isteyip istemediğini sordu.

Seren Serengil de hakkında verilecek cezanın seçenek yaptırımlarına çevrilmesini talep ederken kamuya yararlı işte çalıştırılmayı da kabul etti.

Sanık avukatı Oğuz Özer de suçlamaları kabul etmeyerek, müvekkiline komplo kurulduğunu öne sürdü.
 

SAVAŞ UNUTULMAZ BİR YASAKTAN BASİT YARALAMADAN CEZASI İSTİYOR

Esasa ilişkin mütalaasını alan Cumhuriyet savcısı, esasa ilişkin mütalaasını mahkemeye sundu.


Müdahale eden Mamatova'nın olaydan hemen sonra talepte bulunduğu ve sağlık raporu aldığının belirtildiği görüşte, tarafsız sayılmayan tanıkların ifadelerine itibar edilmeyeceği belirtildi.

Duyuruda, sanık Serengil'in hizmetçi olarak çalışan müdahili saçını çekerek ve tekmeleyerek basitçe yaraladığı anlaşıldığı belirtilirken, Serengil'in 2 aydan 6 aya kadar hapis cezasına çarptırılması istendi. . "haksız tahrikle müdahale ile giderilebilecek kasten yaralama" suçundan. .

İhbara karşı ifadesi aranan sanık Serengil hapis istemi, suçlamaları ve tebligatı kabul etmediğini söyledi.

Serengil hapis istemi verilen, kimseye zararı dokunmayan biri iken kendisine iftira atıldığını belirterek, "Eminim suç işlemedim, beraatımı istiyorum" dedi.

Ara kararını açıklayan mahkeme, sanık avukatına tebligata karşı ifade vermesi için süre vererek duruşmayı erteledi.
 

KORONA NEDENİYLE TARTIŞMA

Özbek vatandaşı Gülnoza Mamatova'nın avukatı Ali Çezik, Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurarak müvekkilinin yanında hizmetçi olarak çalıştığı Seren Serengil hakkında suç duyurusunda bulundu.

İhbar dilekçesinde, “Seren Serengil, haftalık izin talebinde bulunan Mamatova'ya, “Yabancılardan korona alıyoruz, hasta mısın, bizden mi kaçıyorsun? "İşinden istifa ettiğini" söyledikten sonra "hepimize taç giydireceksin" diyerek saldırıya geçtiği, saçından yakaladığı ve tekmelemeye başladığı belirtildi.

Dilekçede ayrıca Mamatova'nın Beykoz ormanına götürüldüğü ve aynı evde yaşayan Serengil ve erkek arkadaşı Mustafa Tohma tarafından tehdit edildiği iddia edildi.

Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Beykoz Adli Tıp Kurumu tarafından hazırlanan 5 Haziran 2020 tarihli rapora göre davacının kafa derisinde kırmızı-mor lekeler, 2 sıyrık bulunduğu belirlendi. sırtüstü yattığını ve davacının basit bir tıbbi müdahaleyle iyileştirilebilecek şekilde yaralandığını söyledi.

İddianamede sanık Serengil'in "basit yaralama" suçundan 4 aydan 1 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istendi.

Seren Serengil için hapis istemi hakim karar verecek, karar verilir verilmez makalemizde yer alacak. Sizlerde yorum ve görüşlerinizi yorum kısmına yazabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum