Uçak Bileti Nasıl İptal Edilir? 2022

Uçak Bileti Nasıl İptal Edilir?, vermiş olduğumuz hakkında gerekli bilgileri sizlere aktarıyoruz.

Uçak Bileti Nasıl İptal Edilir? 2022
21 Eylül 2022 - 23:01 - Güncelleme: 21 Eylül 2022 - 23:02
 
En konforlu ve hızlı seyahat imkanı sunan uçaklar için biletler günler hatta haftalar öncesinden alınabilir. Ancak ucuz uçak bileti almış olsanız bile uçuş öncesi gelişmeler ve plandaki son dakika farklılıkları uçak biletinizin değişmesine neden olabilir. Bazen daha ucuz uçak bileti bulduğunuz için bileti değiştirmek isteyebilirsiniz, bazen de seyahat tarihini değiştirirsiniz. Bu durumda biletin iptali, uçuşun değiştirilmesi veya askıya alınması için harekete geçmelisiniz. Peki uçak bileti iptali mümkün müdür, uçak bileti iptali nasıl yapılır biliyor musunuz?

Uçak biletinin iptali için biletin ait olduğu havayolunun politikalarına göre işlem yapılır. Bayiden veya online olarak satın aldığınız biletlerin durumunu değiştirmek için satın aldığınız yerdeki destek ile iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca uçak biletinin durumu da iptaller için önemlidir. Rezervasyon yapılan biletlerin iptali ve tamamlanmış biletlerin iptali süreçleri farklı şekilde çalışır.

Rezervasyon yapılan uçak bileti iptal mi edildi?

Daha sonra satın almak için rezerve edilen uçak bileti kolayca iptal edilebilir. Uçak bileti satıcısı veya rezervasyonun yapıldığı havayolu aracılığıyla rezervasyon yapabilirsiniz. Düzenlemek için ihtiyacınız olan tek şey, her bir biletin rezervasyon numarasıdır. Bu numara PNR kodu olarak da adlandırılır ve rezervasyon işleminden sonra size gönderilen bilgi mesajlarında yer alır. Buradan, bu rezervasyon numarası ile, varsa iptal etmek istediğiniz biletin iptal nedenini belirtebilir ve talebinizi iletebilirsiniz. Talebiniz en kısa sürede işleme alınacak ve rezervasyonu yapılan uçak biletinin iptali ile ilgili bilgi tarafınıza iletilecektir.


Güvenli uçak bileti alımlarınız için Biletbayisi.com'u tercih edebilir, avantajlı fiyatlarla seyahatlerinizi planlayabilirsiniz.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum