Windows 12 ne zaman çıkacak? Özellikleri neler

Windows 12 ne zaman çıkacak? Özellikleri neler gibi soruların cevabını detaylı verdik. Windows 12 sürümünü Windows sil baştan yapacak diye duyum aldık.

Windows 12 ne zaman çıkacak? Özellikleri neler
10 Ekim 2022 - 00:40 - Güncelleme: 10 Ekim 2022 - 00:41
2021'in başlarında, Windows'un yepyeni bir sürümünün çıkması pek olası görünmüyordu. Microsoft daha önce Windows 10'u "Windows'un son sürümü" olarak tanımlamış ve yılda en az iki kez yeni özellikler eklemeye devam etmiştir.

Ancak şirket , soyut konseptten birkaç hafta içinde resmi duyuruya geçen Windows 11'in piyasaya sürülmesiyle bu planları paramparça etti . Windows 10X'in iptali Microsoft'un kararını etkiledi, ancak Satya Nadella ve Co bir süredir yeni bir masaüstü işletim sistemi düşünüyorlardı.

Windows 11'in ömrüyle ilgili hiçbir güvence olmadan, bir noktada bir halef görmemiz mantıklı. Dahası, Microsoft'un halihazırda Windows 12 üzerinde dahili olarak çalıştığına dair söylentilerle, çok uzak olmayacağına dair öneriler var. İşte bu erken aşamada bildiğimiz her şey.
 

Windows 12 olacak mı?


Büyük olasılıkla evet. Windows XP ve Windows 7, sırasıyla Windows 12 ve 11 yıl boyunca güncelleme almaya devam ederken, destek Ekim 2025'te sona erdiğinde Windows 10 on yaşında olacak. Windows 8'in dört yıllık genel desteği burada bir istisnadır, ancak bu öncelikle ezici bir şekilde olumsuz olmasından kaynaklanmaktadır. resepsiyon. Microsoft bu eğilimi sürdürürse Windows 11, 2031 ile 2033 arasında bir süre ömrünün sonuna ulaşacaktır. Bu durumda, birkaç yıl önce yeni bir sürümün kullanıma sunulması gerekecektir.

Ancak, Windows 12'nin çok daha erken gelebileceğine dair işaretler var. Yakın tarihli bir Windows Central makalesi , Windows'un büyük bir yeni sürümünün her üç yılda bir piyasaya sürüleceğini öne sürüyor. Yazar Zac Bowden, Windows 12 ile "şu anda erken planlama ve mühendislik aşamalarında" geliştirmenin başladığını bile söylüyor. Hatta resmi olmayan bir kod adı verildi – “Next Valley”.

Alman teknoloji sitesi Deskmodder'ın daha önceki bir makalesi, Microsoft'un Windows 12 için hazırlanmaya başladığını da öne sürdü. Makale, "bilgilerimiz"den söz etti, ancak aynı zamanda SwiftOnSecurity'den şimdi silinmiş bir tweet'e atıfta bulundu ve o zamandan beri bunun bir şaka olduğunu açıkladı:
 

Windows 12 ne zaman çıkacak?


Windows 12'nin yolda olduğuna dair kanıtlarımız var. Bir sonraki soru açıktır: ne zaman kullanılabilir olacak?

Windows 12 ne zaman çıkacak: 2024 Yılında Piyasada olacak.

Resmi bir çıkış tarihi olmamasına rağmen, Windows 12'nin Nisan ve Ekim 2022 arasında yayınlanmasını bekleyebiliriz. Ancak bazı söylentiler, Microsoft Windows 12'nin önceki güncellemelerden farklı olarak daha erken piyasaya sürüleceğini öne sürdü. Yani, Windows 12'nin Temmuz 2022'de lansmanını görebiliriz. Bu sadece bir spekülasyon çünkü resmi tarih henüz Microsoft tarafından açıklanmadı.

Microsoft'un Windows Central'ın Zac Bowden raporlarına göre üç yıllık güncelleme döngüsüne bağlı kaldığını varsayarsak , Windows 12 2024'te bir noktada piyasaya sürülecek . Bu aşamada daha spesifik bir şey söylenmedi ve şimdiye kadar tahminlerde bulunmak neredeyse imkansız.

Bağlam için, Windows 11 Haziran 2021'de duyuruldu ve birkaç ay sonra Ekim ayında resmi olarak yayınlandı. Ancak tüm uyumlu cihazlara tam olarak sunulması aylar sürdü, bu nedenle benzer bir hikaye olması muhtemel.
 

Windows 12 ücretsiz mi olacak?


En azından başlangıçta öyle olmalıdır. Microsoft, Windows 10'a ücretsiz bir yükseltme teklif etti ve teknik olarak hala kullanılabilir durumda.

Ayrıca, cihazınızın donanım gereksinimlerini karşılaması koşuluyla Windows 11'e güncelleme yapmak size bir kuruşa mal olmaz ve Microsoft'un bunu yakın zamanda sonlandıracağına dair bir işaret yoktur. Eğer öyleyse, mevcut Windows 10 fiyatına yakın bir ödeme yapabilirsiniz ( 119,99 £ / 139 $ 'dan ).

Windows 12 ücretsiz olacak

Windows 12 piyasaya sürüldüğünde, bir süreliğine neredeyse kesinlikle ücretsiz olacak. Microsoft, anlaşılır bir şekilde, yeni işletim sistemine mümkün olduğu kadar çok insanı dahil etmeye istekli olacaktır.
 

Windows 12'nin farklı donanım gereksinimleri olacak mı?


Muhtemelen, ama ne olabileceklerini tahmin etmek imkansız. Dizüstü bilgisayarlar ve PC'ler on yıllardır aynı temel tasarımı korurken, diğer birçok özellik yıllar içinde hızla değişti.

Windows 11'in donanım gereksinimleri tartışmalıdır, ancak TPM ve Güvenli Önyükleme gibi güvenlik özelliklerinin gelecekte Microsoft için daha önemli hale gelmesi muhtemeldir.

Muhtemelen Intel, AMD veya Qualcomm gibi yeni bir çipe ihtiyacınız olacak, ancak o zamana kadar diğer çip üreticileri popüler olabilir. Mevcut minimum 4GB RAM, 64GB depolama ve 720p ekranın tümünün artmasını bekleyin.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum