Yahoo'nun IP Adresi Nasıl Bulunur

Yahoo'ya ulaşamıyor musunuz? İP adresi üzerinden bağlanmayı deneyin. Yahoo'nun IP Adresi Nasıl Bulunur, bununla ilgili ve hakkında bütün bilgileri sizlere tek tek anlatıyoruz. Komut: CMD Pİng www.yahoo.com -t olarak Yahoo adresine Ping Atma Nasıl Yapılır?

Yahoo'nun IP Adresi Nasıl Bulunur
04 Haziran 2022 - 21:49 - Güncelleme: 04 Haziran 2022 - 21:51

İçindekiler;

 

Yahoo İP Adresi Nasıl Bulunur


Tarayıcınıza www.yahoo.com yazarak Yahoo web sitesine erişimde sorun yaşıyorsanız, bağlantı sorunlarını atlamak için Yahoo'nun IP adresini kullanın. Windows veya Mac bilgisayarınızda fiziksel konumunuza bağlı olarak değişebilen bir Yahoo IP adresini bulma ve kullanma hakkında şu şekilde yapabilirsiniz.
 

Yahoo IP Adres Aralıkları


Yahoo'nun adresleri birkaç IP aralığına yayılır. Ağınızın Yahoo'ya ulaşmak için kullandığı belirli IP adresini bulmak için, Windows'taki bir komut isteminde tracert komutunu kullanın:


tracert yahoo.com

Bu şöyle bir şey döndürecektir:

yahoo.com'ya giden yol izleme [206.190.36.45]


Mac'te, terminal penceresine bu komutu yazın:

izleme yahoo.com
 

Ping Yahoo.com Nasıl?


Tracert/traceroute komutundan gelen adres, Yahoo'ya ulaşmak için ping'e sahip olan adrestir. Pİng Yahoo.com, İşte bir örnek:


tracert 206.190.36.45

Yahoo'ya ping atma ve web sitesinin ağınızdan hala erişilebilir olduğundan emin olmak için, tracert'in size verdiği IP adresini kullanarak bunu bir komut istemine girin:

ping [206.190.36.45]

Ping atma komutu, bir web sitesinin Yahoo IP adresini bulmak için ters olarak da kullanılabilir.

IP tabanlı bir URL kullanmak, bir web sitesine ulaşmada karşılaştığınız sorunu atlasa da, bu geçici çözüm ana ağınızın kabul edilebilir kullanım ilkesini (AUP) ihlal edebilir. Yahoo İp Adresi için Daha fazla bilgi için AUP'nize bakın veya yerel ağ yöneticinize başvurun.

Yahoo'nun IP Adresi Nasıl Bulunur
 

Yahoo'ya Ulaşmak İçin Diğer Çözümler


Yahoo.com Ping Atmak gibi belirli bir siteyi açamıyorsanız, atılacak diğer birkaç sorun giderme adımı aşağıda açıklanmaktadır:

Web sitesinin çalıştığından ancak bilgisayarınıza yüklenmediğinizden şüpheleniyorsanız
 

DNS önbelleğinizi temizleyin


Bilgisayarın, Komut İstemi bağlantısına sağ tıklayın ve ardından Yönetici Olarak Çalıştır seçeneğini tıklayınız. CMD komudu açılır siyah ekrana  burdaki kodu kopyala ipconfig /flushdns mausenin sağ tuşuna basıp yapıştırmış olacaksınız sonra Enter tuşuna basınız. ipconfig /release yazıp Enter tuşuna basınız. ipconfig /renew yazıp Enter tuşuna basınız ve temizlemiş oldunuz önbelleği.
 
  • Siteyi telefonunuzdan veya başka bir bilgisayardan kontrol edin.
  • Bilgisayarınızı veya yönlendiricinizi yeniden başlatın, bu da genellikle gizemli sorunları çözer.
  • Farklı bir tarayıcı deneyin. Bazı tarayıcı eklentileri ve uzantıları bir web sitesine bağlantıyı bozabilir.
  • Virüsten koruma programınızı geçici olarak devre dışı bırakın. Bazı antivirüs programları, perde arkasında neler olup olduğunu kontrol ederken tarayıcıyı yavaşlatır. Bir web sitesinin yüklenmesi çok uzun sürerse, bağlantı zaman zaman aşılabilir.

Yahoo İp Adresine Pİng atmak herhangi bir bilgisayara veya telefona veya herhangi bir tarayıcıya yüklenmezse, Yahoo kapalı olabilir veya ISS'nizde bir sorun olabilir.
 

IP Adresi nedir?


IP adresi Nedir, İp adresine Ping Atma ağdaki bir aygıt için benzersiz bir tanımlayıcı numaradır. Yahoo IP adresi hakkında daha detaylı bilgileri sizlere bir sonraki makalemizde bahsedeceğiz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum