Yaz tatilinde çocuklar ders çalışmalı mı? Yaz ayında nasıl ders çalışılır?

Yaz tatilinde çocuklar ders çalışmalı mı? Yaz ayında nasıl ders çalışılır? yazın neler yapa bilirim? Kitap okumam grekiyor mu?, Yaz tatilinde okulu biten çocuklar ders çalışmalı mı?, Yaz tatilinde çocuklar ders çalışmalı mı? bütün sorunlan bu soruların cevapları aşağıda okuyabilirsiniz.

Yaz tatilinde çocuklar ders çalışmalı mı? Yaz ayında nasıl ders çalışılır?
09 Haziran 2022 - 21:18 - Güncelleme: 09 Haziran 2022 - 21:21
Yaz tatiline başlamak üzere olan öğrencilerin mutluluk kaynağı olan güneş, kum, kum, sokak ve arkadaşların bütünleşmesi akıllara gelirken veliler için "3 ay nasıl çalışacağım. ders çalışmak güzel mi?" Bu veba gibi sorular zihin. Bir yıl boyunca her gün yoğun bir tempoda okula giden çocuklar, diğer yandan dersleri unutma korkusu tüm ebeveynlerin ortak endişesi haline geliyor. Bu yönde bir açıklama yapan uzmanlar, çocukların yaz tatillerinde herkesin görev ve sorumluluklarının devam ettiği bilinciyle hareket etmesini önerdi.

Yaz tatilinde nasıl ders çalışılır - Çocuklar bir araya toplanır hep birlikte kendilerine bir çalışma ders ortamı yaparlar. Kış ayında okulda öğretmenler yaz tatili için ödevler verirler, verilen yaz tatilinde ki ödevlerini yapmaları yeterli olur.

Yaz tatilinde okulu biten çocuklar ders çalışmalı mı? - Yaz tatilinde çocuklar ise ders çalışmalı sürekli pratik bilgiler edinmeleri gerekiyor. Öğretmenlerin Kış ayındaki okuduklarını öğrendiklerini yaz tatilinde tekrarlaması gerekli.

Yaz tatilinde okulu biten çocuklar ders çalışmalı mı?
 

ÇOCUKLAR YAZ TATİLLERİNDE ÇALIŞMAK ZORUNDA MIDIR?

Uzmanlar, her insan gibi, çocuklarının da yoğun okul programından bir molaya ihtiyacı olduğunu ve kendileri için bir şeyler yapmaları gerektiğini söyledi. Okula gittikleri için istediklerini yapmak zorunda olduklarını anlatan uzmanlar, resmi tatil olsa bile görev ve sorumlulukların devam ettiğinin bilinmesi gerektiğini söyledi. Örneğin sabah o kadar erken kalkmayabilir ama günlük test sayısını tamamlaması gerekiyor ve çocukların ebeveynlerine değil, yapmaları gereken şeylere odaklanması gerektiği anlatıldı. .

Çocuklara ödevlerini yaptıktan sonra sorumluluk vermek ve istediklerini istedikleri zamanda yapma özgürlüğüne sahip olmak, bir sonraki yetişkin yaşamında hayata uyum sağlamaları açısından da daha iyi olacaktır.


Akademik başarısına göre muamele yapılmamalı, akademik başarısına göre sevgi sunulmamalıdır. Ebeveynlerin çocuklarıyla gerçekten ilgilendiğini ekleyen uzman incelemeleri, yaz tatili geldiğinde çocuğa ders için baskı yapmak zorunda kalmayacaklarını ortaya koydu. Sorumlu bir çocuk, görevlerini yerine getirirken başkasının sözüne ihtiyaç duymadan kendi işini halledecektir.
 

YAZ AYINDA NASIL DERS ÇALIŞILIR?

Günlük ve haftalık hedefler belirlenerek bir yaz tatili planı hazırlanmalıdır. Bu hedefler için çocuğun kendisine ödül koymasına ve kendi belirlediği ödülü kendi başına başardığında almasına veya yapmasına yardımcı olabilirsiniz. Ancak bir ebeveyn, ödül sistemini derse dahil etmemeli ve çocuğa karşı kullanmamalıdır. Çocuğun yaşam ilkesinde yalnızca bu tür destek durumlarında tavsiyede bulunabilirsiniz. Bunun için başlangıçta küçük başlamanız ve sistemle devam etmeniz gerektiğini unutmayın. Ayrıca herkesin dikkat süresi farklı olduğu için dikkatleri dağıldığında fark edip ara vermeleri için onları uyarabilirsiniz. Yazın okumanın tamamen destekleyici bir şey olduğunu ve hayatımızın her döneminde bilgiye açık bir şekilde çalışmamız gerektiğini sürekli hatırlatmamızda fayda var.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum