Zararlı Linklerin Tespiti ve Bağlantı Reddetme Yöntemleri

Siteniz için Zararlı Linklerin Tespiti ve Bağlantı Reddetme yöntemlerini kısa ve öz açıklama şeklinde bilgiler vereceğiz sayfamızda aşağıdaki metini okumaya başlayabilirsiniz.

Zararlı Linklerin Tespiti ve Bağlantı Reddetme Yöntemleri
07 Mayıs 2022 - 12:11

Zararlı Linklerin Tespiti ve Bağlantı Reddetme

Zararlı linkleri tesipt etmeniz gerekiyor, zararlı linkleri nasıl tespit edebilmek için aşağıdaki seo backlink araçarlarından nasıl kullancağınız bahsedeceğiz. Zararlı linkler sitenize inanılmaz bir derecede zarar veriyor. Satfanızın gücünü kaybediyorsunuz google tarafından spam skorunuz yükselmekte bu zararlı linkleri kontrol edip, Google'nin Bağlantı reddetme bölümünden zararlı linkleri reddedebilirsiniz.

Web sitenize verilen her harici bağlantı, bir tavsiye web sitesi olarak görülür.

Backlink dediğimiz bu linkler her zaman arama sonuçlarında faydalı olmak yerine bazı durumlarda siteyi arama sonuçlarında düşürebilecek bir konumda zararlı olabilirler.

Bu nedenle sitenize verilen linkleri sürekli kontrol ederek ve belirli zamanlarda zararlı olabilecek backlinkleri analiz ederek zararlı olduğunu düşündüğünüz harici linkleri reddetmelisiniz.

Google, periyodik olarak yaptığı güncellemeler ile algoritmasını sürekli geliştirmektedir ve bu nedenle geçmişteki sıralama konumunuzu yükseltebilecek backlink alımları, sitenizin aynı anda manuel işlemlerle filtreye girmesine neden olabilir.

Ayrıca sitenizin Web'in bu süreçte risk altında olduğunu düşünerek "Anti Seo" olarak adlandırılan sitenizi sıralamalardan düşürmek için bilginiz dışında size zarar verebilecek web sitelerinden almış olduğunuz Backlinklerin olabileceğini de göz ardı etmemelisiniz. sürecinde, Google'ın "Bağlantı Reddetme Aracı" ile ilgili geri bağlantıları reddetme seçeneğiniz vardır.

 Zararlı Linklerin Tespiti

Sitemde Anti-Seo'nun çalışması nasıl tespit edilir?

Sitenizin sıralamasını etkileyen birçok farklı faktör vardır, sıralamanızda ani bir düşüşün birçok nedeni olabilir, bunlardan biri de bir önceki paragrafta bahsettiğimiz "Anti Seo" çalışmalarıdır.

Bu noktada uygulamamız gereken ilk nokta sitemize verilen dış linkleri incelemektir.

Sizlere bu işlem için gerekli verileri sağlayabilecek oldukça faydalı 2 araçtan bahsedeceğim;

Pek çok otorite tarafından SEO araçları arasında en iyilerden biri olarak kabul edilen ve değişen algoritma ile sistemini sürekli güncelleyen "Moz" bu konuda sizlere hızlı bir şekilde yardımcı olmaktadır.

Web sitenizin adresini yazdıktan sonra sitenize geri bağlantılar sunan araç, her site için bir spam puanı belirler ve bu sitelerden aldığınız geri bağlantıların zararlı olup olmadığı konusunda size önerilerde bulunur.

URL: https://moz.com/researchtools/ose
 

2 – Ahrefler

Sitenize detaylı bir şekilde harici linkler sunan ve birçok konuda analitiklere bakmanıza imkan veren bir araç olan Ahrefs, "Ahrefs Rank" isimli ve birçok farklı sinyal ile oluşturulmuş bir derecelendirme sistemi ile derecelendirme sistemine sahip bir derecelendirme sistemi sunar. Sistemi ilgili sitelerin kalitesine göre, Sayfayı inceleyerek, puanları düşük olan linkleri reddedebilirsiniz.

Siteler

URL: http://www.ahrefs.com/

"Bağlantıları Reddet" Aracını Kullanma

Sitenize zarar verebilecek bağlantılar tespit edildikten sonra, etkilenen URL'ler Google tarafından reddedilmelidir.

Bu noktada öncelikle bir "Yeni Metin Belgesi" oluşturmalı ve ilgili backlinkleri dosyaya kaydetmelisiniz.

Bu çalışma sırasında dikkat etmeniz gereken bir takım durumlar vardır.
 

1 – Sitenin tüm sayfalarından gelen bağlantıları reddetme

Sitede size atıfta bulunan birden fazla sayfadan satın almış olabilirsiniz ve bu sayfaları tek tek reddetmek yerine, URL'den gelen tüm geri bağlantıları doğrudan reddedebilirsiniz. Aşağıdaki örnekte, bir sitedeki tüm sayfalardan gelen geri bağlantıları engelleyebilirsiniz.

"alan:siteadi.com"
 

2 - Sayfa bazlı URL reddi

Tek sayfa geri bağlantısını kapatmak için, doğrudan URL adresini satıra eklemeniz yeterlidir.

Ayrıca ilgili metin dosyasındaki bağlantılar hakkında ek bilgiler de sağlayabilirsiniz. Bunu yapmak için ayrı bir satıra "#" yazmanız yeterlidir. Bu alanı İngilizce olarak doldurmanızı öneririz.

#example.com çoğu bağlantıyı kaldırdı ancak kaçırdı

http://www.nomdusite.com/support/comments.html

alan:shadyseo.com

Dosya oluşturulduktan sonra, https://www.google.com/webmasters/tools/disavow-links-main adresini ziyaret ettiğinizde, URL reddetme işini yapacağınız alan adını seçin ve ardından "Gönder" düğmesini tıklayın, geçersiz kılınması için ilgili bağlantıları Google'a göndermiş olacaksınız.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum